home Architektura, Bydlení, Design, Rekonstrukce, Stavba, Zboží Jak vybrat vhodnou podlahu

Jak vybrat vhodnou podlahu

Jak vybrat vhodnou podlahu do kuchyně či koupelny

 

Kuchyně i koupelny mají jistá specifika, která musíme při výběru podlahové krytiny zohlednit. V kuchyních hrozí jisté riziko poničení krytiny nebo nehody např. v podobě rozbité a vyteklé ledničky, nebo myčky. V koupelně se jedná přirozeně o zvýšenou vlhkosti vzduchu, přímý kontakt podlahy s vodou a srážející se párou. Jakou podlahovou krytinu tedy vybrat?

 Krásná podlaha

Umělý vinyl

Umělý vinyl je praktický a odolný. Vinylové krytiny jsou na dotek teplejší než laminátové podlahy a co se týče odolnosti před mechanických poškozením a vlhkostí nemají konkurenci. Navíc mají velice snadnou údržbu. Nabídka dekorů je navíc velmi široká a zajímavá. Dekory imitují dřevo, mramor, kámen či dlažbu.

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy vynikají převážně svou odolností. Výrobci laminátových podlah se snaží o neustálou inovaci, vzhledem k tomu, že musí čelit vysoké konkurenci ze strany dřevěných a také převážně vinylových podlah. Laminát je vysoce odolný vůči zátěži i poškození a nabízí celou řadu designových alternativ. Pokud ale dojde k mechanickému poškození krytiny, škody jsou již většinou nezvratné. menší škrábance je možné odstranit voskem, ale jde pouze o zacelení povrchu, ale ne o neviditelnou nápravu. Dále je laminát náchylný na zvýšenou vlhkost a také na přímé působení vody.

Dřevěná podlaha hřeje a do interiéru vnáší dotek přírody

Ze sortimentu dřevěných podlahových krytin upozorněme především na benefity moderních a vícevrstvých palubek. Ty jsou oproti masivům stálejší a odolnější vůči působení vlhkosti i kolísajícím teplotám. Navíc disponují zámkovým spojem, který pokládku usnadňuje a zrychluje. Dřevo je obecně ve srovnání s lamináty měkčí a náchylnější na mechanické poškození, ale na druhou stranu nabízí kvalitnější způsob opravy. Velkou výhodou je pak hřejivost dřeva.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 − six =