- Reklama -magazín

Na co lidé často zapomínají při výběru nemovitosti?

Mohlo by Vás zajímat

Nacházíte se právě v procesu vybírání nemovitosti, ať už na bydlení či jako investici? Dnešní článek vám přinese pár tipu, na co byste neměli určitě zapomenout. Možná se budete divit, ale naletět je skutečně velmi snadné.

více v článku...

Prověřte si majitele nemovitosti

Pokud máte jen sebemenší podezření, že by s majitelem nemovitosti mohlo být něco v nepořádku, ale i v případě, že se vám vše jeví v pořádku, určitě si prověřte, zda je daná nemovitost skutečně psaná na údajného majitele. Dle dostupných informací to hravě zvládnete přes internetový portál katastru nemovitostí. Zde dozvíte, kdo je majitel, případně majitelé, ale také to, jestli je na nemovitost vázána hypotéka apod.

Energetický štítek a skutečné náklady

U každé nemovitosti si nechte předložit štítek energetické náročnosti budovy, pokud chybí, nechte majitele, ať si ho nechá vystavit. Jako dobré vodítko vám také poslouží potvrzení o zálohách a měsíčních platbách. Někdy majitelé klamavě uvádějí nízké provozní náklady nemovitosti a vy se pak nestačíte divit. Jindy mohou měsíční náklady na provoz nemovitosti významně zvýšit poplatky do fondu oprav. To vše byste si měli zjistit předem, někdy totiž může být rozdíl doslova propastný. Fond oprav někdy u větších bytových domů může z vašeho rodinného rozpočtu ukrojit třeba i tři a více tisíc korun. Na první pohled výhodná investice se pak následně pěkně prodraží právě na takto vysokých měsíčních platbách.

S a nebo bez realitní kanceláře?

Někdy jsou provize realitních kanceláří skutečně vysoké, můžete se obrátit na přímé prodejce nemovitostí, tzn. majitele. Existují internetové portály zabývající se zprostředkováním nemovitostí přímo od majitelů nebo lze takové nemovitosti najít i na nejrůznějších internetových bazarech. Není třeba se takto zprostředkovaných nemovitostí bát, ale určitě mějte po ruce dobrého advokáta, který vám pomůže s vypracováním právní dokumentace. Zcela na vlastní pěst se určitě do ničeho nepouštějte, ušetřené peníze za provizi realitce by vám mohly nakonec pěkně ztěžknout v kapse!

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy