home Bydlení, Design, Interiér 3+3 triky pro dokonale umytá okna!

3+3 triky pro dokonale umytá okna!

Jaro už je konečně tady, venku začíná svítit sluníčko a odhaluje tak šmouhy a špínu na oknech, jež během zimy nebyly až tolik vidět. Panečku, to je ale spoušť! Sluneční paprsky prosvítající skrze okna jsou nekompromisní a dokážou odhalit to, co bylo našemu zraku skryto. Nejhorší na tom je, že při správném úhlu jsou pak špinavá okna vidět i z ulice. Určitě se shodneme na tom, že žádná svědomitá hospodyňka nechce od vtíravé sousedky poslouchat, že by ta okna taky mohla jednou za čas umýt…

Nebaví vás mytí oken? S našimi triky bude!

Mytí oken nepatří zrovna mezi nejoblíbenější činnosti, kterými byste chtěli trávit svůj volný čas. Minimálně 2x ročně je tato činnost potřeba, takže jí zkrátka přetrpět musíte. Budete-li znát naše triky na dokonale umytá okna, bude pro vás tato aktivita přeci jen o něco více snesitelná. Vsaďte se!

Trik první: žádný jar na nádobí

Mnoho žen nejdříve umyje okna jarovou vodou a teprve až poté s pomocí leštěnky. A to je chyba. I když to možná není vidět, jarová voda zanechá okna mastná.

Trik druhý: pozor na sluníčko

Určitě víte, že mýt okna za slunečného počasí nemá absolutně žádnou cenu. Sluneční paprsky se postarají o to, že voda na oknech daleko rychleji schne a snáze tak vznikají nevzhledné šmouhy.

Trik třetí: horká voda nepomáhá

Pokud si do kbelíku napustíte příliš horkou vodu v domnění, že čím teplejší voda, tím čistější okna, akorát si přiděláte práci. Voda na mytí oken by měla mít ideálně 30 °C.

Trik čtvrtý: noviny jsou nejlepší

Myjete okna pomocí starých novin? Pokud ne, měli byste to zkusit. Okamžitě totiž přijdete na to, že je to fakt paráda. Navíc s pomocí novin a leštěnky myly okna naše babičky a ty přece věděly, co dělají, ne?

Trik pátý: pomoc s octem

Věděli jste, že na mytí oken skvěle pomáhá ocet? Ten velice snadno a rychle zbaví okna veškeré mastnoty a zároveň jej dokáže vyleštit. Stačí trochu octa přidat do vody, se kterou pak budete okna mýt.

Trik šestý: vanilkový pudink

Na závěr jeden netradiční, leč účinný tip: použijte na mytí oken vanilkový pudink. Připravte si 5 litrů vody, ve které rozpusťte jeden balíček vanilkového pudinku. Okna umyjte, nechce oschnout a uvidíte, že leštění pak bude pohádka.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář