- Reklama -magazín

Chraňte si při práci své zdraví vhodným oděvem a ochrannými pomůckami

Mohlo by Vás zajímat

Ruku na srdce, co máte na sobě, když na zahradě sekáte nebo řežete dříví nebo když doma pracujete s vrtačkou, bruskou a jinými nástroji? Pokud jste odpověděli, že tričko či košili, dle toho, jaké je teplo, pak se rozhodně nejedná o odpověď, kterou bychom slyšeli rádi. Riskujete tím totiž v mnoha ohledech své zdraví. Ochranné oděvy a pomůcky nejsou pouhým marketingovým výmyslem, jak z lidí vylákat další sumu peněz. Jejich správný výběr a kombinace vám v některých případech může doslova zachránit život nebo minimálně zdraví. Bez kterých byste se neměli obejít si představíme v dnešním článku.

Speciální obuv

Na stavbě, ale i při některých menších domácích úpravách interiéru či exteriéru je dobré mít kvalitní a odolnou obuv. Bota by měla být prodyšná, ale zároveň pevná. Pro těžší práci se rozhodně hodí obuv s vyztuženou špičkou, na práci s motorovou pilou volte vyšší odolnou obuv s ocelovou špičkou, po které případně pila sklouzne a neprořezová vrstva ji nenechá proniknout až k noze.

Rukavice

Dalším praktickým pomocníkem a ochráncem jsou rozhodně rukavice. Na nich nešetřete a kupujte je vždy s ohledem na činnost, kterou v nich budete provozovat nejčastěji. Na špínu postačí textilie, ale pro náročnější práci volte raději kůži. Zpět k motorové pile, při práci s ní se určitě vyplatí pořídit speciálně vyztužené rukavice. Existují i rukavice, které odolají i vysokým teplotám, ty můžete využít při sváření, ale stejně tak i při zatápění a zejména přikládání do kamen či kotle.

Kalhoty a vrchní část oděvu

Pracovat s pilou, ale i obyčejnou strunovou sekačkou v krátkých kalhotách, to není zrovna rozumné, dlouhé kalhoty vás ochrání od kamínků a dalších částic, které při práci mohou odlétnout. Kvalitní bunda se speciálními vycpávkami ramen vám ušetří mnoho bolesti při práci s křovinořezem či jiným strojem, který máte k tělu připevněn popruhem na rameni.

Další ochranné pomůcky

A na co ještě myslet? Určitě si pořiďte ochranné brýle, na některé činnosti postačí klasické brýle k rozbrušovači a dalším nástrojům, pro kompletní ochranu obličeje raději využijte speciální ochranný štít. Nezapomeňte také chránit svůj sluch, k tomu slouží sluchátka nebo obyčejné špunty do uší. Při práci v prašném prostředí je doslova nutností filtr, díky kterému se vám prach nedostane do plic.

Nepodceňujte žádnou ze jmenovaných pomůcek či ochranného oděvu, investice do nich se vám rozhodně vyplatí.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy