- Reklama -magazín

Co dělat, když je problém vlhkost nebo nízká kvalita vzduchu? Pomoci mohou čističky i zvlhčovače

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Kvalita vzduchu je vždy velkou otázkou. Každého z nás zajímá, co dýcháme. Většinou se to však řeší vně naše domovy, ale už si často neuvědomíme, co dýcháme doma. Možná bychom byli v konečném důsledku překvapeni, jak nezdravé prostředí v domácnosti máme. Naše dýchací soustava může být těžce zkoušena nejrůznějšími alergeny, jako jsou plísně, prach, různé toxické látky držící se v uzavřeném prostoru a mnoho dalšího. Jaký je na to recept? Pravidelně větrat. Někdy však ani to nestačí, nebo je větrání zejména ve městě poněkud problematičtější.

Moderní čističky s moderní filtrací

Velmi dobrým doplňkem do domácnosti je tak v dnešní době čistička, která se postará o čistotu našeho vzduchu. Dokáže odstranit ze vzduchu prach, který na sebe váže nejrůznější látky a další alergeny, dokáže nás zbavit zárodků plísní díky funkci zvané ionizátor. Čistička je všestranný přístroj, jehož pořízení by měl zvážit každý. Právě účinnost filtrace je v moderní čističce dnes naprosto klíčovým faktorem jejich efektivity. Moderní čističky tak nabízejí: 

  • Propracovaný systém filtrace
  • Filtraci elektrostatickým principem

Čističky filtrují vzduch nejrůznějším způsobem. Většinou se jedná o důmyslný systém filtrace, kde najdete například HEPA filtr, který slouží k zachytávání mikročástic. Takové mikročástice stojí za většinou alergických reakcí. Kromě toho je zde také uhlíkový filtr, který ke své funkci využívá aktivního uhlíku. Aktivní uhlík dokáže ze vzduchu vytáhnout látky potenciálně škodlivé našemu organismu.

Poněkud větší novinkou je elektrostatický princip filtrace, který nás do značné míry zbaví náročné údržby filtrů. Čistička vzduchu, která funguje na tomto principu totiž nepotřebuje filtry měnit. Je tak mnohem komfortnější.

Pořádně to vyperte

Teď nehovoříme o pračce, která je ale také důležitá v odstraňování alergenů například z povlečení, ale mluvíme o pračce vzduchu. Právě jako pračka vzduchu je někdy označován zvlhčovač. Ten nám dokáže šetrně zvlhčit vzduch, pokud jej máme příliš suchý. Příliš suchý vzduch totiž vysušuje sliznici, která je pak náchylnější k infekcím.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy