- Reklama -magazín

Co dělat, když je třeba nová střecha?

Mohlo by Vás zajímat

Stavíte a poslední, co vám chybí, je dostat stavbu pod střechu nebo snad vaše původní střecha jeví známky takového opotřebení, že již téměř neplní svou funkci? Ať už patříte do první či druhé skupiny, faktem je, že v dnešní době najít kvalitní firmu nabízející výškové práce spojené s tesařinou a pokrývačstvím, se může jevit jako nadlidský úkol. A zatímco v prvním zmíněném případě můžete nějaký ten čas počkat, pokud to, co poptáváte je oprava střechy, ta naopak odklad nesnese. Čím rychleji bude odborně provedena, tím menší bude rozsah škod na zbylých částech domu, to je jasné.

Oprava střechy jedině s profesionály

Naše zásadní rada zní, zapomeňte na dočasná řešení v podobě oprav svépomocí v duchu hesla – zvládneme všechno, k čemu najdeme návod na internetu. Oprava střechy nebo snad dokonce výstavba střechy nové je vysoce odborná záležitost a na kvalitu jejího provedení jsou pak navázané další věci. Například pojištění. Cokoliv se vám pokazí a týká se toho neodborná instalace, pojišťovna vám velmi pravděpodobně škodu s tím související neproplatí nebo určitě ne v plné výši. Ale jsou tu i další rizika. Při opravě střechy se budete pohybovat ve velké výšce a s nedostatečným či zcela nevhodným zabezpečením se můžete vážně zranit, ale také způsobit na domě ještě více škod. Kdo tzv. neví, kam šlápnout, může opravdu střechu ještě více poškodit.

Nesnažte se tedy za každou cenu ušetřit a poptejte profesionální firmu, která má potřebné zkušenosti, dobré reference a vybavení, díky kterému realizaci střechy či její dílčí opravu provede v nejlepší kvalitě. Kalkulace ceny by měla být samozřejmou součástí nabídky a stejně tak i odhad časové náročnosti.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy