- Reklama -magazín

Co letos frčí? Poznejte trendy v bydlení roku 2018!

Mohlo by Vás zajímat

Toužíte o něco pozměnit interiér a hledáte inspiraci? V tom případě je tento článek přesně pro vás! Připravili jsme vám stručný přehled nejnovějších trendů v bydlení, které si interiéroví designéři vytvořili. Trendy roku 2018 jsou velmi různorodé a jistě si mezi nimi vyberete. Na své si přijdou jak milovníci přírody či retra, tak elegantního stylu nebo moderního designu.

Návrat k přírodě je stále in

Přírodní materiály si stále zůstávají v módě. S tím souvisí i obliba skandinávského stylu. V něm skvěle uplatníte koberce a různé bytové doplňky s rozmanitými geometrické tvary. Interiér inspirovaný mrazivým severem vás neláká? Pojměte sepětí s přírodou trochu jinak. Šlápnutím vedle není třeba bydlení v japonském stylu, který působí útulně a jednoduše. Zajímavý trend představuje tzv. wabi-sabi. Jedná se o nacházení krásy v nedokonalosti. Typické pro wabi-sabi jsou třeba prvky s asymetrickým tvarem a opotřebeným vzhledem. V tomto směru častečně nachází uplatnění i ostré linie. Interiérové zařízení a doplňky bývají z přírodních materiálů (např. ze dřeva, hlíny a kamene). Převážně by se mělo jednat o rukodělnou výrobu.

Retro stále žije

I když je retro na ústupu, stále si své místo mezi trendy udrželo. Jestliže vás tento styl oslovuje, inspirujte se 70. léty. Právě ta jsou letos in. Retro interiéru dominují barvy jako oranžová, zelená, hnědá a žlutá. Samozřejmostí je využití textilií s dobovými geometrickými vzory. Rovněž zvažte pořízení pár originálních bytových doplňků, které dodají interiéru na zajímavosti.

Útulná a hřejivá elegance

Potrpíte si na elegantní interiér s nádechem luxusu? Využijte interiérové trendy, které nepostrádají vkus a navozují příjemnou atmosféru. Nevytvářejte neosobní krásu, vždyť váš příbytek má být hezký i útulný zároveň. Zkuste si pohrát s designovými prvky. Hřejivý a příjemný dojem navozují teplé světlé barvy. Luxus evokují bytové textilie ze sametu a kožešiny či bytové doplňky ve zlaté barvě. K zútulňujícím prvkům patří třeba sedací nábytek a lůžkoviny v béžových či krémových tónech. V útulném elegantním interiéru by nemělo chybět ani dřevo. Nemusí jít pouze o nábytek či podlahu. Módní jsou např. tapety v dřevěném dekoru.

Moderní neznamená chladný

Jste-li milovníkem jednoduchého moderního stylu, vsaďte na minimalismus. Ten lze pojmout mnoha způsoby. Rozhodně nemusí jít o tradiční ledově chladný koncept bez dekorací, s minimem nábytku a množstvím kovových prvků. Zajímavě vypadá třeba interiér v černobílém provedení. Díky funkčnímu zařízení bude váš domov působit prostorně a vzdušně. Pocity tepla evokuje volba barevných odstínů. Kromě černé a bílé využijte kupříkladu šedou a šedobéžovou. Jako dekorační prvek vám skvěle poslouží třeba černobílé fotografie.

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy