home Stavba, Zboží Hutní materiály

Hutní materiály

Pro mnoho lidí je oblast hutnictví a metalurgie jedna velká neznámá. Je to však velice významné výrobní odvětví zabývající se získáváním a následným zpracováváním kovů a jejich slitin. V jednoduchosti pod hutnictví můžeme zahrnout výrobu surových kovů a výrobků z nich. Nejčastějšími hutnickými kovy je železo, ocel a barevné kovy. Hutní materiál je hlavním základem pro strojírenství, ale nejen pro něj. Využívá se také ve stavebnictví, zdravotnictví nebo kovovýrobě. Pro průmyslové využití najdete všechen potřebný materiál ve velkoobchodě s hutním materiálem.

Něco málo o hutnictví

Hutnictví je velice starý obor, který vznikl již v dávném starověku. V současné době navazuje na těžké strojírenství a konkrétněji na slévárenství. Do procesů hutnictví se řadí kontinuální lití, a válcování za tepla i za studena. Hutnictví přináší do průmyslu mnoho různých výrobků, mezi které patří například traverzy, nosníky, ocelové profily, kolejnice, plechy, dráty, trubky nebo strojní součástky

Ocel

V dnešní době se mezi nejčastěji používané hutní materiály řadí ocel, využívá se ve strojírenství, stavebnictví, kovovýrobě i zdravotnictví. Je to způsobeno jejími skvělými vlastnostmi, tedy vysokou pevností a dlouhou životností spojenou také s výraznou odolností proti korozi a přírodním vlivům. Ocel lze spojit s dalšími materiály, například se skvěle kombinuje s betonem, což vytvoří takzvanou ohnivzdornou ocel. A jako třešnička na dortu je velká ekonomická i ekologická šetrnost oceli. Většinu oceli totiž tvoří železo, které nijak životnímu prostředí neškodí.

Hutní materiál na přání

Pokud potřebujete nějaký hutní materiál nebo hutní nástroje pro práci s ním, ve velkoobchodech narazíte na bohaté nabídky. Ať už se jedná o betonářskou ocel, profilovou ocel, trubky, plechy, profilové tyče nebo jaklové profily. Většina produktů je vyráběna strojově, je však samozřejmě možné nechat si vyrobit kus přímo na míru. Mezi další doplňkové služby prodeje hutního materiálu patří také pálení, tepelné zpracování materiálu nebo jeho řezání a jakékoliv další dělení.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář