home Architektura, Bydlení, Interiér, Stavba I malý byt lze zvětšit. Poradíme, jak na to!

I malý byt lze zvětšit. Poradíme, jak na to!

Trápí vás nedostatek prostoru? Nevíte, jak efektivně využít místo v bytě? Chcete opticky zvětšit interiér? Poradíme vám, jak na to, aby vás nedostatek místa netrápil! Tajemství tkví ve volbě vhodných barev i materiálů, maximálním využití prostoru a efektivním vybavení.

Světlé barvy a zrcadla prostor zvětšují

V malém bytě zvolte světlou výmalbu. Rozhodně nemusí jít o nudnou bílou. Vybírejte světlé (nejlépe pastelové) a spíše studené barvy (např. odstíny modré, zelené a fialové). Vyhnout se musíte výrazným teplým odstínům červené a oranžové. Máte-li v oblibě teplejší barvy, použijte jemně lososovou nebo meruňkovou. Podlahu volte tmavší. Ideálním řešením je v celém mít v celém bytě podlahu ve stejné barvě a ze stejného materiálu. Napomůže to k optickému zvětšení prostoru.jak opticky zvětšit byt - tělo

Máte-li vysoký strop, který chcete opticky snížit, zvolte tmavší odstín než je na stěnách. Chcete-li prosvětlit prostor nebo opticky zvýšit nízký strop, vymalujte ho světlejším odstínem než je na stěnách. Můžete použít i bílou.

Další pomůckou pro optické zvětšení prostoru jsou kromě barev i zrcadla. Využijete je zvláště v ložnici a koupelně. Velmi praktické využití zrcadel představují třeba skříňky a skříně se zrcadlovou plochou.

Nábytek

Pokud jde o nábytek, vybírejte lehké kousky s úložným prostorem. Skvělou volbou je i modulový nábytek, z něhož hravě sestavíte ideální sestavu pro váš byt.

Elektronika a spotřebiče

V rámci šetření místem volte raději elektroniku a spotřebiče multifunkční, které jsou menších rozměrů. Do malé koupelny se hodí pračka se sušičkou. Do kuchyně lze doporučit vestavěné spotřebiče.

Zvětšení koupelny

V malé koupelně jsou samozřejmostí skříňky se zrcadly a světlé obklady. Máte-li malou koupelnu, tak se musíte rozloučit s vanou. Pro malý prostor je zcela nevhodná. Pořiďte si raději sprchový kout, nejvhodnější je se zrcadlovou zástěnou.

Další vychytávky

Chcete-li zvětšit malý byt, odstraňte přebytečné příčky. Pomohou vám i shrnovací dveře, kterými nahraďte klasické dveře všude tam, kde to jen trošku jde. Využijte stěny, na které si opatřete poličky. Rovněž na ně pověste pár velkých zrcadel.

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář