- Reklama -magazín

I malý byt lze zvětšit. Poradíme, jak na to!

Mohlo by Vás zajímat

Trápí vás nedostatek prostoru? Nevíte, jak efektivně využít místo v bytě? Chcete opticky zvětšit interiér? Poradíme vám, jak na to, aby vás nedostatek místa netrápil! Tajemství tkví ve volbě vhodných barev i materiálů, maximálním využití prostoru a efektivním vybavení.

Světlé barvy a zrcadla prostor zvětšují

V malém bytě zvolte světlou výmalbu. Rozhodně nemusí jít o nudnou bílou. Vybírejte světlé (nejlépe pastelové) a spíše studené barvy (např. odstíny modré, zelené a fialové). Vyhnout se musíte výrazným teplým odstínům červené a oranžové. Máte-li v oblibě teplejší barvy, použijte jemně lososovou nebo meruňkovou. Podlahu volte tmavší. Ideálním řešením je v celém mít v celém bytě podlahu ve stejné barvě a ze stejného materiálu. Napomůže to k optickému zvětšení prostoru.jak opticky zvětšit byt - tělo

Máte-li vysoký strop, který chcete opticky snížit, zvolte tmavší odstín než je na stěnách. Chcete-li prosvětlit prostor nebo opticky zvýšit nízký strop, vymalujte ho světlejším odstínem než je na stěnách. Můžete použít i bílou.

Další pomůckou pro optické zvětšení prostoru jsou kromě barev i zrcadla. Využijete je zvláště v ložnici a koupelně. Velmi praktické využití zrcadel představují třeba skříňky a skříně se zrcadlovou plochou.

Nábytek

Pokud jde o nábytek, vybírejte lehké kousky s úložným prostorem. Skvělou volbou je i modulový nábytek, z něhož hravě sestavíte ideální sestavu pro váš byt.

Elektronika a spotřebiče

V rámci šetření místem volte raději elektroniku a spotřebiče multifunkční, které jsou menších rozměrů. Do malé koupelny se hodí pračka se sušičkou. Do kuchyně lze doporučit vestavěné spotřebiče.

Zvětšení koupelny

V malé koupelně jsou samozřejmostí skříňky se zrcadly a světlé obklady. Máte-li malou koupelnu, tak se musíte rozloučit s vanou. Pro malý prostor je zcela nevhodná. Pořiďte si raději sprchový kout, nejvhodnější je se zrcadlovou zástěnou.

Další vychytávky

Chcete-li zvětšit malý byt, odstraňte přebytečné příčky. Pomohou vám i shrnovací dveře, kterými nahraďte klasické dveře všude tam, kde to jen trošku jde. Využijte stěny, na které si opatřete poličky. Rovněž na ně pověste pár velkých zrcadel.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy