home Bydlení I s minimem prostředků lze mít útulné bydlení

I s minimem prostředků lze mít útulné bydlení

Mnozí čtenáři listující časopisy s tématikou trendy stylů do domu či bytu, si často zoufají, že by se jim takové tipy hodily, ovšem ještě mít ty finance… Leckdy jsou produkty zmiňované v článcích k sehnání ve slevě nebo výprodeji. Jindy se mohou stát inspirací pro šikovné kutily, kteří si bydlení z valné většiny zařizují sami. Nechcete mít doma přeci unifikované soustavy, jak bývalo zvykem v dobách minulých. Inspirativní články s fotografickými galeriemi jsou hlavně dobrým zdrojem pro ty, jimž schází invence a inspirace.

Zařizujeme si první byt, čím bychom měli začít?

Útulné bydlení skýtá jakýkoliv byt, který je zařízen s láskou a jistou dávkou vlastních nápadů a přiměřeného vkusu. Proto jsou snadno rozpoznatelné pokoje dětí, dospívající manžele i prarodičů. Ačkoliv platí, že v jednoduchosti je krása, ne všichni se touto poučkou řídí. Přeplněné místnosti s naházeným nábytkem halabala, množící se vrstvy odpadků, oblečení i nepoužívaných krámů jsou odpudivé pro návštěvy a snad i samotné obyvatele. Nenechte se vlákat do pasti shromažďovací mánie, pořizujte si věci, které skutečně potřebujete a nebojte se zbytečných věcí zbavit například díky inzerátům Daruji za odvoz. Uvidíte, že budete mít doma více prostoru a v duši klid.

Platí opravdu Můj dům, můj hrad?

Nedobytnou pevností, pod níž bychom si představili hradní opevnění, by se rozhodně žádný dům neměl stát. Otevřete okna, ukliďte si před prahem, vyplejte zahrádku a uvidíte, že se k vám návštěvy jen pohrnou. Zabarikádování se ve vlastní pevnosti neškodí vaší psychice ani vztahu s kamarády. Proto mějte na paměti, že by v domě neměla chybět ani místnost pro hosty, případně pro kámoše vašich dětí. Zútulněte koupelnu i toaletu tak, aby se u vás nikdo neštítil tyto místnosti navštívit.

LivingHome on Facebook

info@press-media.cz

info@press-media.cz

Napsat komentář