home Zprávy Jak se doma zabavit při dlouhých zimních večerech?

Jak se doma zabavit při dlouhých zimních večerech?

Pokud nepatříte mezi ty, kteří nikdy nemají na nic čas, protože stále mají co na práci (nebo to alespoň říkají), jistě řešíte, jak vyplnit svůj volný čas. V létě většinou není problém vymyslet nějaký program, venku je hezky a vy můžete vyrazit do přírody, na výlet nebo sportovat. Ale co dělat v zimě, když jsou dny krátké, zatímco večery se zdají až nekonečně dlouhé a venku je tma již od odpoledne?

Nemusíte trávit čas jen u televize nebo počítače. Podíváme se na pár osvědčených tipů, jak se spolehlivě zabavit, zejména pak ve dvou či více lidech, abyste měli program pro celou rodinu, nebo můžete pozvat na zábavný večer své přátele.

Poker

Poker někdo může považovat za hazard, kterému je lepší se vyhnout, ale přitom to může být i zcela nevinná společenská hra pro celou rodinu. Vyžaduje přemýšlení, taktiku a když budete hrát pouze s žetony, které najdete v poker sadě, bez peněžních sázek, můžete ji klidně hrát i s dětmi. Při pokeru se snadno zabaví prakticky jakákoliv skupina přátel každého věku, protože tahle hra slibuje opravdu vzrušující chvíle plné napětí.

V případě, že neovládáte pokerová pravidla, můžete si je prostudovat v článku Základy pokeru, kde je podrobně popsáno vše důležité pro to, abyste ho mohli okamžitě začít hrát.

Deskové a karetní hry

Neopovrhujte ani deskovými společenskými hrami. Také u nich zapojíte svůj mozek a zároveň si odpočinete a budete se bavit. Člověče, nezlob se! je klasika, stejně jako šachy a dáma, a rozhodně vás nezklamou ani známé populární hry, jako je Monopoly, Dostihy a sázky nebo slovní hra Scrabble. Nemusíte se však bát zkusit ani něco nového, v obchodech najdete spoustu her, které neznáte a přitom si zaslouží pozornost.

V rámci karetních her je poker náš favorit, protože se při něm dokáže zabavit opravdu skoro každý, ale i jiné karetní hry stojí za to. Zahrajte si prší, nebo si oprašte v paměti, jak se hrají žolíky. Doporučit můžeme velmi zábavnou karetní hru Bang!, která z vás udělá šerifa, banditu nebo odpadlíka a zavede na nemilosrdný Divoký západ.

Stolní fotbal a šipky

Stolní fotbal asi není úplně pro každého, ale jestli vás alespoň trochu baví ten skutečný a máte doma volné místo, možná je to něco, co využijete nejen v zimě, ale po celý rok. Můžete pravidelně pořádat víkendové turnaje a vytvořit si s přáteli vlastní ligovou tabulku.

Na prostor méně náročná, typicky hospodská zábava, kterou můžete vyzkoušet i doma, jsou šipky. Místo pro terč na šipky doma najdete bez větších problémů a pak už se můžete jen těšit z napínavých soubojů.

Čtení a vzdělávání

Nakonec nesmíme zapomenout ani na klasiku v podobě čtení knih. Že vás čtení nebaví? Zamyslete se, kdy jste naposledy otevřeli nějakou knihu. Dost možná bude vaše odpověď znít, že to bylo před lety ve škole a byla to kniha, kterou byste si sami rozhodně nevybrali. Jistě však najdete knihu, u které se nebudete nudit. Pokud rádi cestujete, zkuste cestopisné knihy. Toužíte po napětí? Sáhněte po detektivce nebo thrilleru a uvidíte, že kniha vás vtáhne do děje víc než film.

A samozřejmě můžete zimní večery využít i pro vzdělávání. Celá zima nabízí dost dlouhou dobu na to, abyste se zdokonalili v cizím jazyku nebo vnesli nové nápady do kuchyně a oživili svůj jídelníček s pomocí originální kuchařky.

LivingHome on Facebook

info@press-media.cz

info@press-media.cz