- Reklama -magazín

Jak vybrat to správné střešní okno do každé místnosti

Mohlo by Vás zajímat

Každý podkrovní pokoj má svá specifika. Někde je prioritou udržet absolutní ticho, jinde předcházet usazování kondenzátu. Připravili jsme pro vás tipy, jak vybrat střešní okno do každé místnosti.

Obývací pokoj

Oáza pohody, kde mnozí tráví nejvíc času z celého dne. Podstatné je proto udržení optimálního klima během zimy i léta. Střešní okna Roto jsou konstruována podle přísných německých norem. Uživatelům nabízejí výjimečné tepelně izolační vlastnosti, obzvlášť pak v případě zasklení trojsklem.

Protože obývací pokoj v zimním období většina domácností vytápí na vyšší teploty než ložnici či kuchyni, snažte se zde tepelné ztráty ještě více snížit. S dodatečnou izolací okenních rámů a tabulí vám pomůže venkovní lamelová roleta na střešní okna. Zatímco v zimě brání únikům tepla, v létě v místnosti pomáhá udržet příjemné klima.

Kuchyně

Vaření má vliv na to, jaké střešní okno byste měli zvolit do kuchyně. I když totiž zapnete digestoř, při přípravě pokrmů obvykle dochází ke skokovému zvýšením vlhkosti vzduchu. S tím si poradí plastová střešní okna odolná vůči vodě. Plast se navíc čistí snadněji než dřevo, to přitom svým vzhledem může věrohodně imitovat.

Pro odvedení par z místnosti je zároveň důležité větrání. Všechna střešní okna Roto se snadno otevírají. Ovládat je lze manuálně nebo elektricky (stěnovým přepínačem či dálkovým ovladačem).

Koupelna

V koupelně se musíte potýkat s podobnými nástrahami jako v kuchyni. I tady proto doporučujeme plastové provedení střešních oken. Pokud máte malou koupelnu, perfektní pro vás bude výklopné/kyvné střešní okno Roto Designo R8. Otevírá se směrem ven a poskytuje absolutní svobodu pohybu. U prostornějších místností lze zvolit i ekonomičtější variantu Roto Designo R7.

Ložnice

Přes den zde pravděpodobně příliš času nestrávíte, v noci pro vás ale bude zcela zásadní ticho a tma. Vnitřní klima totiž významnou měrou ovlivní, jak moc se další den budete cítit odpočatí. Vhodnou volbou do ložnice je elektrické okno RotoQ, které můžete pohodlně ovládat přímo z postele. Pokud bydlíte blízko rušné silnice, doporučujeme zvážit zasklení protihlukovým sklem.

Platí, že čím větší tma, tím lepší spánek. Jako doplněk proto přidejte zatemňující roletu na střešní okno. Díky speciální vrstvě na vnější straně látky k vám do ložnice nepronikne ani paprsek světla. Sami poznáte, jak se vám díky efektivnímu zatemnění zkvalitní spánek.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy