- Reklama -magazín

Když přijde čas stěhování…

Mohlo by Vás zajímat

Také jste přemýšleli nad tím, proč si tolik lidí pamatuje na to, když se stěhovali a má celý proces téměř vždy spojen s velmi nepříjemnými vzpomínkami? Vždyť to přece není taková věda! To si zřejmě myslí valná většina těch, kteří se zatím stěhování úspěšně vyhýbali, my si to ale myslíme také, a to už máme několikero stěhování zdárně za sebou. V čem tedy tkví kouzlo pohodového stěhování? Zeptali jsme se expertů ze Stěhování Praha.

Ve snaze ušetřit si lidé často zahrávají s vlastním zdravím

Vždy záleží na tom v jak velkém rozsahu bude právě vaše stěhování. Pokud se stěhujete z mládeneckého bytu, kde se vybavení sestávalo z několika málo kusů nábytku a doplňků, tak se lze relativně snadno spolehnout na vlastní síly i dopravní prostředek. Koneckonců, křeslo můžete odvézt i tramvají. Bavíme-li se ale o stěhování rodinného domu nebo normálně velkého bytu, pak už je lepší přizvat ke stěhování někoho dalšího. Stěhovací firmy mají zkušenosti a techniku, kterou většina z nás nemá a jejíž pořízení by se nám rozhodně nevyplatilo. Proč tedy nenechat stěhování těžkých břemen či snad stěhování firem a podobně náročně záležitosti nepřenechat stěhovací firmě?

Stěhování firem není nic pro jednotlivce

V tomto ohledu se určitě nesnažte ušetřit. Nejen, že se můžete zranit, ale také můžete věci poškodit. Stěhování těžkých břemen, jako je třeba velký klavír či těžký stroj už skutečně vyžaduje speciální techniku a přístup. Čas, jenž ušetříte samotným stěhováním můžete věnovat jeho organizaci a přípravám. Balení osobních věcí je určitě nejlepší nechat ve vlastní režii, jen tak budete později přesně vědět, kde co hledat. Dobře popsané krabice vám po přestěhování velmi usnadní život, takže je rozhodně popisujte pečlivě. I dobrá organizace je zásadní, zejména pokud se jedná o stěhování většího rozsahu. Věci na ulici nemohou zůstat bez dohledu, někdo musí nosit, jiný organizovat na novém působišti již přivezené věci apod. Činnosti na sebe musí navazovat, aby celé stěhování bylo plynulé a vy jste zbytečně neplatili čas, kdy budou zaměstnanci stěhovací firmy čekat na to, až se uvolní v domě místo pro další předměty.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy