- Reklama -magazín

Líbí se vám bílá kuchyně? Ještě si její pořízení rozmyslete!

Mohlo by Vás zajímat

Každý z nás má své vlastní představy o dokonalé kuchyni. Někomu se líbí moderní design, jiný by raději rustikálně pojatou kuchyni. Pro někoho je nejdůležitější dostatek úložného prostoru, pro jiného je to originální design. Určitě i vy máte svou jasnou představu o kuchyni, která by se ve vašich očích stala jednoduše dokonalou. Možná dokonce sníte o bílé kuchyni, která by zářila andělsky bílou barvou a působila by elegantně. Jenže víte co? Bílá kuchyně přeci jen není tak úplně výhra…

3 důvody, proč si nepořizovat bílou kuchyni

Pokud uvažujete o bílé kuchyni, raději i před jejím pořízením přečtěte dnešní článek. Najdete v něm celkem 3 důvody, proč si nepořizovat kuchyni laděnou do bílé barvy. Kdo ví, možná si po přečtení posledního řádku uvědomíte, jak špatný nápad by to byl.

Důvod první: všechno bude vidět

A když říkáme všechno, tak myslíme všechno! Na bílé barvě je vidět jakákoli špína, jakákoli šmouha, i to nejmenší snítko prachu prostě bude vidět. Budete-li chtít svou kuchyň udržovat v naprosté čistotě, pak se připravte na to, že nebudete celé dny dělat nic jiného, než tuhle něco čistit, támhle něco leštit. Bílá barva se do kuchyně nehodí, protože zde pracujete s potraviny, vaříte, pečete a koho by bavilo se neustále ohánět hadrem jen proto, aby kuchyně působila tak, že v ní ještě nikdy nikdo nevařil?!

Důvod druhý: rychleji zestárne

I když je bílá barva považována za nadčasovou, která prostě bude v kurzu i za několik desítek let, má tendence rychle stárnout. Jelikož je to ten nejsvětlejší možný odstín, po čase začne žloutnout. Zpočátku možná bude kuchyně v bílé barvě doslova tlouct do očí, jenže po nějakém čase se zářivá bílá promění ve světle žlutou nebo lehce zašedlou. A to už nebude tak pěkné na pohled.

Důvod třetí: působí sterilně

Mnoho lidí si bílou barvu automaticky spojuje s nemocnicí, zkrátka se sterilním prostředím. Je pravda, že bílou barvu můžeme vidět u lékařů, není se tak čemu divit, že v nás tahle představa už tak nějak zakořenila. V kuchyni trávíte poměrně dost času a měli byste se zde cítit dobře. Věřte nám, že v bílé kuchyni se po čase začnete cítit nesví. Kromě toho bílá barva nepodporuje chuť k jídlu.

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy