- Reklama -magazín

Lodní kontejnery aneb jaké jsou největší klady bydlení v kontejnerech?

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Určitě jste zaznamenali trend posledních let, kdy mnoho lidí skupuje vyřazené lodní kontejnery, z nichž následně staví relativně pěkné a útulné rodinné domky. Možná si budete říkat, proč to tito lidé dělají, ale oni k tomu mají spoustu pádných důvodů. 

Tím největším je bezpochyby nízká pořizovací cena kontejnerového domu. Jakmile seženete levnou přepravu kontejneru na parcelu, ušetříte na stavbě několik stovek tisíc korun českých.

Bydlení v řádu několika měsíců

Dlouhá realizace stavby je problém, s nímž nikdy nebudou bojovat lodní kontejnery. Prodej vyřazených přepravních jednotek je velmi rychlý, takže vás bude brzdit pouze byrokracie. Jakmile vyřídíte stavební povolení a veškerá razítka, můžete začít s výstavbou. Po jejím zahájení budete bydlet už do několika málo měsíců, protože na stavbě kontejnerového domu vlastně není nic složitého. Nejvíce času zabere dokonalá izolace a zútulnění vnitřních prostor. Svůj čas pochopitelně potřebuje i zavedení inženýrských sítí.

Co je možné z kontejneru vytvořit?

Kontejnerový dům samozřejmě není jediná stavba, která se dá z vyřazené přepravní jednotky vytvořit. Spousta lidí dokáže lodní kontejnery využít na výstavu zapuštěného bazénu nebo jako zahradní sklad pro nářadí a ostatní drobné věci. Pokud budete trvat na stavbě kontejnerového domu, klidně popusťte uzdu fantazii. Místo fasády aplikujte dřevěné obklady nebo lišty, abyste skryli nedobře vypadající ocelovou krabici. Takové bydlení bude přeci jen o trochu útulnější.

Jsou lodní kontejnery pro každého?

Byť mají lodní kontejnery celou řadu výhod, bydlení v nich určitě není pro každého. Prodej lodních kontejnerů sice nekončí, ale před pořízením vyřazené přepravní jednotky si svou investici dobře rozmyslete. Životnost kontejneru zřídkakdy přesahuje 40 let, a navíc se dobrovolně vzdáváte nároku na prostor. I přes propojení několika kontejnerů jste stále omezeni relativně malým prostorem, v němž je těžké vytvořit útulné a krásné bydlení.

Máte-li vlastní parcelu a nemáte-li potřebné finance na stavbu zděného domu, je kontejnerový dům skvělým řešením. Svou volbu si však dobře rozmyslete.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy