- Reklama -magazín

Luxusní tapety – elegantní krása pro váš domov

Mohlo by Vás zajímat

Pokud jste milovníky originality, jistě přemýšlíte i o tom, jakým způsobem dodat krásu obyčejným bílým stěnám. Nabízejí se divoké i decentní barevné výmalby, velkoformátové samolepky nebo stále oblíbenější luxusní tapety. Ty mají se svými předchůdkyněmi z let dávno i nedávno minulých jen málo společného. Vyrábějí se v nepřeberném množství rozmanitých dekorů a poutavých vzorů a jejich kvalita je oproti minulosti nesrovnatelně lepší. Tapety zkrášlují nejen domácnosti, rozšiřují se i do komerčních objektů, kde jsou vítanou třešničkou na kráse celého interiéru.

tapety-clarke-clarke

Jaký materiál?

Materiál, ze kterého se tapety vyrábějí, nemusí být pouze papír. Kromě něj se setkáváme také s tapetami z vliesu, vinylu nebo textilu. Každý typ má své klady i zápory, proto byste měli výběru vhodného materiálu věnovat odpovídající pozornost.

Papírové tapety

Luxusní tapety na zeď z papíru jsou nejznámějším typem. Potěší příjemnou cenou a úchvatným množstvím vzorů, dekorů a povrchových efektů. Vyrábějí se z raženého, potištěného a mačkaného papíru. Široké využití nacházejí v rezidenčních objektech. Oproti ostatním materiálům mají nižší odolnost.

tapety-hohenberger

Vliesové tapety

Tapety z vliesu patří mezi nejnovější druh tapet. Jsou vyrobené ze speciální netkané textilie. Jejich oblíbeným kladem je jednoduchá instalace. Mají příjemné užitné vlastnosti – jsou velmi pevné, zároveň ale také pružné a odolné. Potěší vás svou omyvatelností a vysokou rezistencí vůči otěru a opotřebení. Vliesové tapety můžete použít i pro zakrytí menších trhlin ve zdi. Tyto tapety usnadňují případné pozdější renovační práce, v suchém stavu je snadno stáhnete ze stěny. Lákavá je rozmanitá paleta barev, vzorů a motivů, ve kterých se luxusní vliesové tapety prodávají. Oproti papírovým jsou obvykle mírně dražší.

Vinylové tapety

Luxusní vinylové tapety jsou vyrobené z polyvinylchloridu, neboli PVC. Jsou omyvatelné a jednoduše se proto udržují. To je předurčuje k použití i v místnostech, kde se tapety obvykle neinstalují, jako jsou koupelny nebo kuchyně. Ideální jsou také do předsíní. Jejich jednoduché čištění je vstupenkou i do komerčních objektů, jako jsou hotely nebo restaurace. Zadní strana tapet z vinylu může být z papíru nebo z vliesu.

tapety-muraspec

Textilní tapety

Tapety z textilu jsou jedním z nejstarších druhů nástěnných dekorací. Jejich oblíbenost se datuje již od dávných dob a neklesá ani v současnosti. Jejich luxusní vzhled napomáhá kráse celého interiéru. Jsou přirozeně barevné a jejich tkaninové vzory jsou lákavě pestré. Samotné tapety působí nadmíru esteticky. Jestliže jsou vaším favoritem, doporučujeme odbornou instalaci svěřit skutečným profesionálům, jejich pokládka je totiž poměrně náročná.

Toto základní dělení by vám mělo pomoci při výběru těch správných tapet do vašeho interiéru. Ať už zvolíte hladké, strukturované nebo plastické tapety, věříme, že budete nadšeni jejich jedinečnou krásou. Originalita vašeho domova je s luxusními tapetami zaručena!

A jaké značky tapet vybírat? Doporučit bychom mohli například luxusní tapety na zeď německé značky Hohenberger nebo tapety britských značek – Clarke & Clarke, Muraspec, The Paper Partnership.

LivingHome on Facebook

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejnovější příběhy