home Bydlení, Rekonstrukce, Služby Nadešel čas vyzrát na vandaly: Antigraffiti nátěr zmaří jejich snahy

Nadešel čas vyzrát na vandaly: Antigraffiti nátěr zmaří jejich snahy

Všudypřítomné sprejerské podpisy neboli tagy, ale také mnohem větší „ umělecká díla“ jsou noční můrou zastupitelů měst i soukromých osob. Samozvaní pouliční umělci jsou neúnavní a páchají obrovské škody napříč celou republikou. Nezastaví se před ničím a preferují nově vymalované fasády domů – pokud se i na vašem majetku objevily nevzhledné čmáranice, měli byste se k problému postavit čelem. V prvé řadě graffiti vyčistěte a poté udělejte šach mat pomocí antigraffiti nátěru.

Sprejerství je skutečný problém, se kterým usilovně bojují také České Dráhy. Vandalové každoročně posprejují množství vlakových souprav a výše škody vystoupá do mnoha milionů korun. Dopravní podnik proto využívá služeb speciálního antigraffiti týmu, jehož jádro tvoří bývalí příslušníci vojenských a policejních složek. Tito lidé dohlíží na inkriminovaná místa a ve finále snižují výdaje drah o více než polovinu.

livinghome-cz_graffiti_cz_01

Pro běžného člověka je podobné opatření nereálné. Jen těžko budete platit někomu, kdo bude nepřetržitě stát u vašeho domu a dohlížet na to, aby se vandalové fasádě vyhnuli obloukem. Naštěstí existuje i jiné řešení – antigraffiti nátěr s hydrofobním efektem. Po aplikaci ochranné vrstvy zůstane povrch chráněn před dalším poškozením.

Antigraffiti nátěry se využívají pro ochranu umělých i přírodních povrchů, a to do výšky až 3 metrů. Drobné nečistoty lze snadno omýt vodou, graffiti a lihové fixy pak pomocí speciálního odstraňovače. V každém případě jde o nenáročný proces, který je mnohem levnější a rychlejší než odstranění graffiti z neošetřené fasády.

livinghome-cz_graffiti_cz_02

K dalším výhodám antigraffiti nátěrů patří hydrofobní efekt a zachování původní paropropustnosti. Nemusíte mít strach z toho, že fasáda „přestane dýchat“ – naopak si velmi dlouho udrží původní vzhled.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář