home Bydlení, Design, Interiér Nechte se unášet na vlnách romantiky, pomůže valentýnská výzdoba

Nechte se unášet na vlnách romantiky, pomůže valentýnská výzdoba

Blíží se svátek všech zamilovaných a většina příznivců tohoto svátku si láme hlavu s tím, čím letos překvapí svého drahého či drahou. Dárky jsou jedna věc, která k tomu svátku asi neodmyslitelně patří, ale my vám dnes poradíme, jak proměnit i váš byt v romantické místo, které bude doslova volat po romantických slovech a gestech. A pokud se obáváte, že to u vás doma bude vypadat jak na pouti, pak vás rychle vyvedeme z omylu.

Srdce nemusí být jen kýčovitou dekorací

Srdce, jako symbol lásky se do interiéru určitě hodí. Nemusí být nutně v křiklavých barvách. Pěkná jsou dřevěná, proutěná, látková či plechová. Můžete jimi ozdobit třeba okenní rám, přivázat je k závěsu či zácloně. Další možností jsou pak větší srdce, která lze zavěsit na zeď či dveře. I forma zápichů do květináčů je velmi efektní, nemusíte se bát jednotlivé varianty kombinovat, zejména pokud budou v čistě přírodních barvách. Navíc tato dekorace nemusí nutně sloužit jen v době únorového svátku všech zamilovaných.

Bytový textil

Ctíte-li tento svátek skutečně poctivě a lpíte na jeho dodržování, pak by vás mohla potěšit trochu romantiky v podobě pěkného bytového textilu. Mohou to být různé deky, přehozy, ale také polštáře s romantickými motivy. Červenou barvu navíc můžete využít i o Vánocích, takže případný nákup takto zbarveného plédu či deky určitě nebude záležitostí, která najde využití jen jednou v roce.

Svíčky neopomenout

Bez svíček by snad ani žádná romantika na světě nebyla tou pravou romantikou. Zde opět postačí sáhnout do zásob svíček, které třeba zbyly ještě od Vánoc. Nemáte-li svícínky a chcete být originální, pak se klidně pusťte do výroby svých vlastních. Skvěle poslouží staré lahve od okurek či nějaké jiné. Nejste-li příliš zruční, postačí ozdobit pěknou pentlí nebo přírodním provázkem, pokud toužíte po nápaditějších verzích svícnu, můžete lepit kamínky či jiné drobné předměty ve tvaru srdce apod.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář