- Reklama -magazín

Nemovitosti kupujte v únosné cenové relaci, radí realitní makléř

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Jelikož jsou podmínky pro koupi nemovitosti dnes víc než dobré, schyluje se k tomuto kroku v nejedné domácnosti. A ani se tomu opravdu nemůžeme divit. Banky stále mávají nad hlavou nízkými hypotečními úvěry a strach z přicházející inflace nutí nejednoho člověka k investování svých dlouho spořených úspor. Pokud jste se rozhodli k tomuto kroku, je důležité zachovat si chladnou hlavu a přistupovat ke koupi objektu s rozmyslem. Rozhodně se nepouštějte do koupi předražených nemovitostí, které by vás mohly existenčně ohrozit, radí spolehlivý realitní makléř.

Zjistěte si ceny nemovitostí v okolí

Ještě předtím, než se pustíte do hledání vhodných nemovitostí, které zakoupíte (ať už se bude jednat o bytovou jednotku k pronájmu nebo rodinný domek k vlastnímu bydlení), zjistěte si ceny nemovitostí v okolí. Projděte trh, vypočítejte si průměrnou cenu a na základě zjištění se pusťte do hledání nemovitosti, do které budete investovat. 

Důvodem této analýzy trhu je především to, abyste se vyhnuli koupi předražených nemovitostí. Bohužel těch se nyní na trhu nachází celá spousta. Vyhnete se tím také velkému množství peněz, které byste z kapsy museli dát. Pamatujte na jedno – banka si vždy do dané nemovitosti posílá své lidi na zjištění ceny nemovitosti. A její odhad je ten, dle kterého bude hypotéku schvalovat. Pokud bude hypotéka nadhodnocená, může se stát, že vám banka půjčí opravdu jen zlomek ceny. 

Nevěřte předsudkům

Mnoho lidí při výběru nemovitosti sází na předsudky a přikládá jim daleko větší důraz, než jaký by měli. Předsudky jsou však často to, kvůli čemu vám před očima uteče opravdu skvělá příležitost. Není pravdou, že všechny přízemní byty trpí nedostatkem světla nebo zvýšeným hlukem z ulice. A není vždy pravdou, že byty v nejvyšším patře jsou trefou do černého, protože je tam největší klid a vždycky plno světla. 

Je důležité si při prohlídce udělat svůj vlastní názor na daný objekt. Rozhodně se kvůli předsudkům nevzdávejte prohlídek nemovitostí. 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy