home Bydlení, Interiér, Stavba Co nesmí chybět v pokojíčku pro školáka?

Co nesmí chybět v pokojíčku pro školáka?

Zařizujete pokojíček pro školáka? Pak se vůbec nedivíme, pokud vám z tohoto úkolu přechází hlava kolem! Připravit dokonalý prostor pro dítě školou povinné rozhodně není tak jednoduché, jak Amusing girls room inovation together with bedrooms famous pink bedrooms for cute girls thinkter homese možná na první pohled zdá a za pravdu nám dá každý rodič, který má tento nelehký úkol za sebou. Určitě i vám běhají hlavou otázky týkající se potřebného vybavení, přemýšlíte, co je nutnost a co naopak zbytečnost a vrásky na čele vám přidělává uspořádání zvoleného nábytku. Nezoufejte, udělejte si kávu a přečtěte si dnešní článek. My vám poradíme, jak na to!

Koutek pro psaní domácích úkolů

Žádný školák se nevyhne psaní domácích úkolů. K tomuto účelu je potřeba zajistit vhodné prostředí, jehož základem bude psací stůl a vhodná židle. U psacího stolu doporučujeme volit tzv. rostoucí modely, které rostou společně s věkem dítěte a jeho potřebami a pro rodiče představují finanční úsporu. Stůl by měl mít dostatečně prostornou pracovní desku a úložné prostory v podobě šuplíků. Co se týče židle, dbejte na kvalitu. Základem je opěrka zad i rukou, myslete i na správnou výšku podsedáku, aby kolena dítěte při sezení svírala pravý úhel.

Místo pro čtení i odpočinekstudenstky-pokoj-modry

Součástí domácích úkolů často bývá i povinné čtení, kdy mnoho rodičů neklade důraz na to, aby dítě četlo zásadně jen u stolu, a nechávají je číst na příjemnějším a pohodlnějším místě – například na sedačce v pokojíčku. I vy můžete své ratolesti takovou sedačku pořídit. Školák pohovku využije nejen v případě, kdy bude muset číst, ale může si na ní i odpočinout.

Úložných prostorů není nikdy dost

Bez úložných prostorů se neobejde žádná domácnost a dětský pokojíček už vůbec ne. Aby v pokoji vašeho školáka nevládl chaos a každá věc tak měla své místo, dbejte při jeho zařizování na dostatek úložných prostorů. Samozřejmostí je šatí skříň, ale chybět by neměly ani police na knížky, šuplíky na učebnice, případně boxy na hračky – pokud máte dítko na prvním stupni.

Autor: Nikol Bláhová

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář