- Reklama -magazín

Nudný interiér oživíte indiánským stylem

Mohlo by Vás zajímat

Připadá vám zařízení bytu fádní a chcete změnu? Hledáte styl, který interiér ozvláštní a dodá mu specifické kouzlo? V tomto směru bývá skvělou volbou některý z etno stylů, kterých je mnoho druhů. Zpravidla se nám pod etno stylem vybaví africká kultura. Avšak interiér okořeněný špetkou etna může být inspirován i kulturami jiných světadílů. Jestliže milujete pestré barvy a výrazné vzory, zaujme vás třeba bydlení v indiánském stylu.

Jak pojmout indiánský styl?

Ve spojitosti s indiánskou kulturou a stylem se většině z nás vybaví legendární náčelník Vinnetou z románů Karla Maye. Interiér v indiánském stylu však nemusí nutně znamenat, že váš byt začne připomínat Divoký západ a rezervace severoamerických indiánských kmenů (např. Apačů či Siouxů). Možností je celá řada. Inspirovat se můžete rovněž dávnými civilizacemi Aztéků, Mayů a Inků. Kromě prérijních indiánů a zaniklých civilizací lze do interiéru zakomponovat prvky mexického etno stylu. Pro lepší představu vám na konkrétních příkladech indiánský styl přiblížíme.

Ložnice s lapačem snů a hamakou

Podle starých indiánských legend by neměl nad vaší postelí chybět zavěšený lapač snů. Tato užitečná pomůcka údajně zlepšující spánek pochází od kmene Čipevajů. Jde o předmět, který slouží k zachycení nočních můr a přivolání krásných snů. Postel volte z masivu, jelikož se skvěle ladí s různými etno motivy. Chcete-li spát jako skuteční indiáni, nechte si vyrobit postel z proutí. Šikovnější z vás si ji mohou vyrobit sami podle návodů na internetu. Zajímavou alternativou lůžka je také houpací síť neboli hamaka, jejíž původ je rovněž spojen s původními obyvateli amerického kontinentu. Houpací síť lze pořídit v pestrobarevných i jednobarevných variantách pro jednoho i dva spáče. Lůžko doladíte povlečením s indiánskými vzory. Vhodnou barvou pro výmalbu ložnice je pastelový odstín modré, který evokuje nebeskou modř. Místnost tak působí příjemně a vzdušně. Podlahu doporučujeme dřevěnou nebo terakotovou. Koberec v ložnici nahraďte umělou kožešinou.

Obývák plný barev

Zajímavé pojetí obývacího pokoje představuje propojení mexického stylu s motivy dávných indiánských civilizací. Místnost vymalujte v jemném a svěžím teplém odstínu (např. žlutou barvou) technikou tupování, která dodá stěnám na zajímavosti. Podlaha by měla být ideálně dřevěná. Místnost zútulníte díky pestrobarevnému kusovému koberci s třásněmi. Místo klasických křesel můžete použít závěsná, která připomínají houpací síť. Nepřehlédnutelným prvkem interiéru je konferenční stolek zdobený keramickou mozaikou. Chybět by neměly ani stylové bytové doplňky v podobě replik nástěnných masek a sošek (třeba dávných Aztéků). Samozřejmě nelze opomenout ani rostliny. Skvělou volbou jsou zvláště kaktusy.

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy