home Bydlení, Design, Interiér Jak oživit interiér vašeho domu? Zkuste samolepky na zdi

Jak oživit interiér vašeho domu? Zkuste samolepky na zdi

V první fázi zařizování nového bydlení si lidé lámou hlavu tím, jak vhodně navolit nábytek, aby interiér vypadal pěkně a zůstalo v něm zároveň dost místa pro každodenní život. Zatímco kuchyni obvykle vládne kuchyňská linka a dále už je třeba vybrat jen vhodný a hlavně dostatečně velký stůl s židlemi, obývák potřebuje mnohem více přemýšlení, aby plnil všechny své funkce. A to ostatně platí pro všechny další místnosti v domě, účelnost by se měla snoubit se smyslem pro detail, o který se postarají doplňky, dekorace (obrazy, samolepky na zdi, apod.) a bytový textil.

Jak si poradit s obývací částí?

Obývací pokoje jsou v současné době z velké části součástí kuchyně a jídelny, vzniká tak poměrně velký obytný prostor, kde je třeba vkusně nakombinovat jednotlivé kusy nábytku. Kromě jídelního stolu a židlí, které jsou základem každého domova, myslete v obývací části na správný výběr sedací soupravy. Ta musí být dostatečně velká pro všechny členy rodiny. V menších bytech se hodí rozkládací typ sedačky, kterou lze využít jako příležitostné lůžko na spaní, v ideálním případě ještě s úložným prostorem.

samolepky-na-zdi-telo

A co dále do obýváku patří? Tento pokoj je obvykle centrálním místem, kde rodina tráví hodně času, měl by tedy, kromě dostatku sedacího nábytku, působit útulně a příjemně. Pokud máte hodně knih, pak krásná knihovna rozhodně pokoj zútulní a doplněná o křeslo, ve kterém se budete rádi ztrácet při čtení oblíbené knížky, se stane oblíbeným místem mnohých členů rodiny. Nezapomínejte na různé taburetky či podnožky, i ty mají v interiéru své místo.

A závěrem již zmíněné dekorace a doplňky. Pokud nejste příznivci klasických obrazů, můžete si nechat zarámovat nějaký pěkný plakát nebo zkusit samolepky na zdi. Rozhodně ale nenechávejte všechny stěny holé, pokoje pak budou působit chladně a stroze.

Samolepky na zdi? Budou držet?

Nemusíte se obávat, že by samolepky na zdi nedržely. Drží perfektně a mohou oživit i ten nejvšednější interiér. Tyto efektní dekorace rozzáří každou stěnu. Mohou být vtipné, vhodné třeba do předsíně či dětských pokojů nebo i designově jednodušší, které nijak nenaruší jemně laděný styl pokoje, a stanou se tak pouhou třešničkou na dortu vašeho interiéru. V dalších krocích ještě myslete na vhodný výběr bytového textilu, jakým jsou nejen různé závěsy či záclony, ty jsou v mnoha domácnostech zcela zapovězeny, ale i pěkné deky a polštáře, které interiér ještě více zútulní a v chladných dnech je skutečně oceníte.

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář