- Reklama -magazín

Plastová okna a dveře jako sázka na jistotu

Mohlo by Vás zajímat

Ať už stavíte či rekonstruujete, zřejmě jednou ze zásadních otázek, kterou si dříve nebo později budete klást, bude ta, jaká vyberete okna a jaké budou nejlepší dveře. Obvykle hledíme na vzhled, funkčnost, kvalitu a v neposlední řadě také cenu. Tím posledním kritériem mnozí začínají, protože ne každý má to štěstí na neomezený rozpočet. Proč je dobré se dát si vše na misku vah hned na začátku a proč plastová okna neznamenají nutně kompromis, to si povíme v dnešním článku.

Plastová okna jsou stále oblíbená

I když od první éry plastových dveří a oken už uplynula pěkná řádka let, a v mezidobí se objevili nejen jejich velcí odpůrci, ale také celá řada konkurentů, pravdou je, že plastová okna na oblibě neztrácí. Technologie letí vpřed a i v této oblasti významně pokročila. Moderní plastová okna disponují kvalitními skly, a pokud věnujete správnému výběru trochu času, získáte za rozumné peníze skutečně kvalitní výrobek.

Vzhled jako mínus? V žádném případě

Mnozí odpůrci plastových oken argumentují zejména nevzhledností tohoto typu oken. Přitom už dávno není pravdou, že plastové okno nutně znamená nevzhledný bílý plast, který časem zažloutne. Kvalitní plast nejen, že vydrží, ale také nežloutne. Navíc, pro všechny ty, kterým bílá barva nevyhovuje, mohou nyní volit již z mnoha jiných barevných variant. Mimo jiné například z dekoru dřeva či hliníku, tedy skutečně široká škála.

Bezúdržbovost

Největší plus u všech typů plastových oken a dveří i balkónových dveří je jednoznačně jejich bezúdržbovost. Žádné broušení, natírání či jiné ošetřování. Plastová okna vám skutečně vydrží desítky let bez jakéhokoliv ošetřování a vlivu na jejich funkčnost či vzhled.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy