home Bydlení, Zahrada Jak postupovat při zazimování zahradního jezírka

Jak postupovat při zazimování zahradního jezírka

Zima je každým dnem blíž a blíž a s ní i povinnost postarat se před jejím nástupem o naše zahrady. Pokud jste ještě nezazimovali zahradní jezírko, pak je právě teď ten nejvyšší čas tak učinit. Chcete-li, aby vám dělalo radost i příští sezonu, pak si nenechte ujít náš dnešní článek. V několika krocích vám poradíme, jak postupovat při zazimování jezírka a jeho přípravy na zimní období. Dozvíte se, co je potřeba udělat, aby se jezírko i příští rok stalo největší chloubou vaší zahrady!

Krok první: čistota je základem úspěchu!

Když se nad tím logicky zamyslíte, jako první vás napadne jediné: jezírko je potřeba vyčistit a zbavit hnijících listů či okrasných rostlin. Nezapomínejte ani na odstranění organických usazenin ze dna jezírka, které by přes zimu mohly produkovat hnilobné plyny, což by mělo za následek otrávení vody.zazimovani-zahradniho-jezirka-telo-clanku

Krok druhý: i rybičky si na zimu zaslouží komfort!

Součástí většiny zahradních jezírek jsou rybičky, které mu dodávají na životě a rázem je tak jezírko veselejší. Pokud máte v jezírku rybičky teplomilné či tropické, pak je na zimu vylovte a umístěte do akvária nebo alespoň větší nádoby, kterou necháte v teplejší místnosti. Jestliže chcete rybičky nechat přes zimu v jezírku, ujistěte se, že má hloubku alespoň 80 cm.

Krok třetí: choulostivé rostliny musí do tepla!

Stejně postupujte i v případě rostlin. Tropické druhy leknínů, vodní hyacint nebo jiné choulostivé rostliny nenechávejte přes zimu v jezírku, ale naopak je přemístěte na vhodnější místo. Do hloubky 40 cm můžete zazimovat mrazuvzdorné rostliny.

Krok čtvrtý: zajistěte povrch jezírka před mrazem!

Zatímco malé děti uvítají, když se na hladině rybníků utvoří silný led, na kterém se dá bruslit, rostliny nebo rybičky v jezírku z této skutečnosti takovou radost mít nebudou. Důležité tedy je zabránit tomu, aby se na povrchu jezírka udělala ledová krusta. V tomto případě máte dvě možnosti: buď budete jezírko hlídat a pravidelně tak ledovou krustu rozbíjet, nebo na hladinu umístíte polystyrenové desky, kusy dřeva nebo svazky větviček.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář