- Reklama -magazín

Jak přežít podzim? Pohled na plápolající oheň spolehlivě pomůže…

Mohlo by Vás zajímat

Pomalu ale jistě na vás padá podzimní deprese, sluníčko se ukazuje čím dál méně a dny jsou stále kratší. S přírodou těžko něco zmůžeme, ale poradíme vám, jak si i jinak smutné podzimní a zimní večery zpříjemnit. Ideálním řešením jsou kamna, ta propůjčí interiéru nevšední kouzlo, zahřejí a pohled na plápolající plamen ohně vám rozhodně vykouzlí úsměv na tváři a pohladí i po té nejsmutnější duši. Nemáte komín nebo dost peněz na to, abyste si doma nechali vybudovat krb nebo krbová kamna? Nevadí, i pro vás máme řešení, tak se pěkně zakryjte dekou a začtěte se do dnešního článku.

Krb nebo krbová kamna?

Mnozí touží po krbu, protože mají dojem, že krb je to jediné, co dokáže vykouzlit tu pravou atmosféru. K jeho vybudovaní je ale zapotřebí dostatek místa a někdy je v místnosti umístěn skutečně nešťastně, a tak místo pěkného designového kousku vznikne spíše nezdařilý pokus o dominující prvek celého interiéru. Příliš velký krb v malém pokoji bude působit rušivě.

Tam, kde na krb nemysleli již při projektování domu se nabízí varianta krbových kamen. I u nic je třeba vybírat pečlivě, aby se do interiéru hodily a také by měly odpovídat svým výkonem velikosti místnosti, rsp. místnostem, které budou mít za úkol vytopit.

Závěsná kamna

Pro menší pokoje a pro ty, kteří se rozhodně nechtějí vzdát skutečného ohně se nabízí velmi elegantní varianta kamen závěsných. Ty mohou být skutečně velmi subtilní, a zaberou tak minimum místa. Nejsou sice nikterak levnou záležitostí, ale na vkusně obložené stěně působí skutečně elegantně.

Krb na biolíh

Ani v bytě či domě, kde komín není či být nemůže se nemusíte vzdát představy o plápolajícím ohni. Zde jsou totiž naprosto ideální volbou krby na biolíh. Ty mohou být rovněž závěsné nebo samostatně stojící, dle prostorových možností. Pokud si myslíte, že tyto krby jsou jen a pouze na parádu, tak vás vyvedeme z omylu, i tato tělesa dokáží zvýšit teplotu v místnosti, a to dokonce až o dva až pět stupňů. Tedy určitě nemluvíme o místnosti velké 50 a více metrů čtverečních, ale v menších pokojích vám skutečně dokáží i příjemně zatopit. Cenově vás příjemně překvapí v porovnání se všemi výše zmíněnými variantami.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy