home Bydlení, Design, Interiér Jak přežít podzim? Pohled na plápolající oheň spolehlivě pomůže…

Jak přežít podzim? Pohled na plápolající oheň spolehlivě pomůže…

Pomalu ale jistě na vás padá podzimní deprese, sluníčko se ukazuje čím dál méně a dny jsou stále kratší. S přírodou těžko něco zmůžeme, ale poradíme vám, jak si i jinak smutné podzimní a zimní večery zpříjemnit. Ideálním řešením jsou kamna, ta propůjčí interiéru nevšední kouzlo, zahřejí a pohled na plápolající plamen ohně vám rozhodně vykouzlí úsměv na tváři a pohladí i po té nejsmutnější duši. Nemáte komín nebo dost peněz na to, abyste si doma nechali vybudovat krb nebo krbová kamna? Nevadí, i pro vás máme řešení, tak se pěkně zakryjte dekou a začtěte se do dnešního článku.

Krb nebo krbová kamna?

Mnozí touží po krbu, protože mají dojem, že krb je to jediné, co dokáže vykouzlit tu pravou atmosféru. K jeho vybudovaní je ale zapotřebí dostatek místa a někdy je v místnosti umístěn skutečně nešťastně, a tak místo pěkného designového kousku vznikne spíše nezdařilý pokus o dominující prvek celého interiéru. Příliš velký krb v malém pokoji bude působit rušivě.

Tam, kde na krb nemysleli již při projektování domu se nabízí varianta krbových kamen. I u nic je třeba vybírat pečlivě, aby se do interiéru hodily a také by měly odpovídat svým výkonem velikosti místnosti, rsp. místnostem, které budou mít za úkol vytopit.

Závěsná kamna

Pro menší pokoje a pro ty, kteří se rozhodně nechtějí vzdát skutečného ohně se nabízí velmi elegantní varianta kamen závěsných. Ty mohou být skutečně velmi subtilní, a zaberou tak minimum místa. Nejsou sice nikterak levnou záležitostí, ale na vkusně obložené stěně působí skutečně elegantně.

Krb na biolíh

Ani v bytě či domě, kde komín není či být nemůže se nemusíte vzdát představy o plápolajícím ohni. Zde jsou totiž naprosto ideální volbou krby na biolíh. Ty mohou být rovněž závěsné nebo samostatně stojící, dle prostorových možností. Pokud si myslíte, že tyto krby jsou jen a pouze na parádu, tak vás vyvedeme z omylu, i tato tělesa dokáží zvýšit teplotu v místnosti, a to dokonce až o dva až pět stupňů. Tedy určitě nemluvíme o místnosti velké 50 a více metrů čtverečních, ale v menších pokojích vám skutečně dokáží i příjemně zatopit. Cenově vás příjemně překvapí v porovnání se všemi výše zmíněnými variantami.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář