home Bydlení, Rekonstrukce, Stavba Při špatné hydroizolaci pomůže sanace

Při špatné hydroizolaci pomůže sanace

Průnik vlhkosti do zdiva je strašákem pro všechny majitele bytů a domů. Jedná se o velmi nepříjemnou věc, která má zásadní vliv na komfort bydlení a dokáže pobyt ve vlhkem napadené místnosti dost znepříjemnit.

Sanace zdiva jako řešení

Sanace zdiva je soubor metod a postupů, které se používají pro odstranění vlhkosti ve zdivu. Pokud je totiž zdivo napadeno okolní vlhkostí, větrání a topení již mnohdy nestačí a je zapotřebí komplexnějšího přístupu.

Hlavním důvodem této nepříjemné situace je nedostatečná hydroizolace. Ta je buď nekvalitní, špatně provedená nebo v mnohých případech chybí úplně. Pak už je vždy jen otázka času, kdy vlhkost prostoupí zdivem a začne páchat škody i na omítce na vnitřní straně. Za použití nejrůznějších metod (svislá hydroizolace, podřezání zdiva, injektáž zdiva, …) se zdivo vyplní hydroizolační hmotou, která vytvoří bariéru, která brání vlhkosti dalšímu prostupu.

Důležitým momentem při řešení opravy zdiva je zvolení správného postupu a tedy i samotného realizátora. V žádném případě není v hodné takto zásadní konstrukční úpravy řešit svépomocí. Mohlo by se totiž lehce stát, že namísto vyřešení problému a opravy způsobíte více škod. Proto poohlédnutí se po odbornících a profesionálech v oboru je tou správnou cestou.

Odborníci z oboru

Ačkoli povolání odborníků z praxe může být v prvních chvílích finančně náročnější, z hlediska dlouhodobého horizontu se rozhodně jedná o úsporu a dobou investici. Profesionální firmy mají cenné zkušeností díky mnoha realizovaným zakázkám a jsou tak schopny spolehlivě garantovat kvalitní výsledek jejich prací.

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář