- Reklama -magazín

Půjčka ihned: Je možné zařídit si nižší úroky?

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Každý, kdo se rozhodne půjčit si peníze, doufá v co nejnižší přeplatek. Výše úroku je pro každého zájemce jeden z nejvýznamnějších ukazatelů výhodnosti úvěru.
Co všechno ovlivňuje výši úvěru? Je vůbec možné si zařídit nižší úroky? A případně – jak na to?

Většina lidí si myslí, že s vysokými úroky nic nezmůže. Ale ne vždy tomu tak musí být. Když budeme při vyřizování úvěru pozorní, můžeme v konečné fázi přeplatit méně, než jsme původně doufali. Jaké konkrétní faktory mají na výši úroku vliv?

1) Výše úvěru

Platí, že čím více si půjčíte, tím menší úrok budete mít. Vyšší úvěr obvykle znamená delší dobu splácení. Finanční instituce tak nebude mít důvod vám úrok zvýšit, protože i bez velkých úroků jí odvedete značnou část peněz navíc.

2) Doba splácení úvěru

I když s výší úvěru klesají úroky, příliš se nevyplatí zbytečně dobu splácení prodlužovat. Nejen že se dluhu zbavíte rychleji, ale v konečné fázi ušetříte i více peněz. Platí totiž princip, že čím rychleji úvěr splácíte, tím jste sice měsíčně více finančně zatíženi, ale celkový přeplatek bude menší.

3) Předčasné splacení

Předčasným splacením úvěru také zkrátíte dobu splácení, čímž nepřeplatíte tolik, kolik v případě dodržení předem určeného splátkového kalendáře. Umožnit předčasné splacení musí ze zákona každý poskytovatel půjček.

Je zde ale jedno úskalí. Poskytovatelé takhle přicházejí o značnou část peněz z úroků, tudíž jako náhradu mohou po zákazníkovi vyžadovat poplatek. Ten může činit 0,5 % až 1 % z celkové výše úvěru podle doby, která zbývá do splacení úvěru. Avšak i tak by se vám dřívější splacení rychlé půjčky mělo vyplatit.

4) Bonita klienta

Nebankovní poskytovatelé jsou známí menší přísností, co se bonity klienta týče. Avšak na trhu najdeme i nebankovní společnosti, pro které je úvěruschopnost klienta důležitá. Pokud vy patříte do části společnosti, která nemá se splácením půjčky problém, pozitivně se to promítne i do výše vašeho úroku.

5) Půjčka zdarma

Některé úvěrové společnosti lákají nové zákazníky na akční nabídky, jako je rychlá půjčka ihned zdarma. Nabídka vám může znít neuvěřitelně, ale není podvodná. Ve většině případů se zaměřuje na okruh lidí, kteří služeb dané společnosti využívají poprvé. Poskytovatelé tímto způsobem chtějí získat důvěru zákazníků, čímž si zajišťují, že se na ně klient s žádostí o úvěr obrátí i v budoucnu.

Po obdržení peněz klientovi nevznikají žádné poplatky navíc – zaplatí přesně tolik, kolik si půjčil.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy