- Reklama -magazín

Rady a tipy na zařízení pokoje pro miminko

Mohlo by Vás zajímat

Očekáváte-li příchod potomka, je třeba se na jeho příchod náležitě připravit. Součástí příprav je mimo jiné vybavení pokojíčku pro miminko. Přestože jej začne plně využívat až kolem jednoho roku, vyplatí se pokoj připravit v předstihu. Nejste si jisti, jaké vybavení je nejvhodnější?  Máme pro vás několik doporučení a tipů na zařízení pokoje vašeho děťátka.

Podlaha a výmalba pokojíčku

Dětský pokojíček roste spolu s dítětem, což je třeba si při zařizování uvědomit. Nábytek a další vybavení je nutné vybírat podle věku dítěte. Naopak podlaha a výmalba jsou stabilnější a nedochází k jejich obměně tak často. Ideální podlahovou krytinu v pokojíčku představuje korek nebo tzv. marmoleum neboli přírodní linoleum. Místo koberce je skvělou volbou deky či podložky na hraní, které miminka a batolata zabaví a podnítí jejich mentální i motorický vývoj. Výmalbu volte světlou a barevnou např. omyvatelnou latexovou nebo akrylátovou barvou.

Nezbytný nábytek pro miminko

Malé děťátko zprvu nepotřebuje mnoho vybavení. Zásadní je pořízení poličky na hračky, skříňky na oblečení, přebalovacího pultu a kvalitní postýlky. Rovněž zvažte zakoupení ohrádky. Vhodné je umístit v hrací zóně pokojíku zrcadlo (nejlépe podlepené bezpečnostní fólií). Miminka jsou schopna zrcadlo zaregistrovat už od druhého měsíce věku a baví se pozorováním svého odrazu. Při výběru dětského nábytku a veškerého dalšího vybavení upřednostňujte bezpečnost a nezávadnost před designem. Doporučuje se zabezpečit zásuvky a rohy nábytku, aby nedošlo ke zranění dítěte. Riziko poranění hrozí zvláště v batolecím věku, kdy zvídavé dítko při lezení poznává svět.

Rozdělení pokoje na zóny

Vaše dítě se bude cítit příjemně a bezpečně, když jeho pokoj rozdělíte na několik zón. Každá má jiný účel a vybavení. V hrací zóně se nachází hrací podložka a polička s hračkami (případně i zrcadlo). Ve spací zóně je postýlka, můžeme zde přidat i kolébku. Nad postýlku zavěste hrazdičku, která usnadní vašemu děťátku usínání a může si s ní i pohrát. V hygienické zóně umístěte přebalovací pult. Součástí pokojíčku může být i zóna určená ke kojení, kde se může maminka s miminkem posadit do pohodlného křesla.

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy