- Reklama -magazín

Srovnání cen za elektřinu: který dodavatel je nejlevnější?

Mohlo by Vás zajímat

Každý měsíc investujete do poplatků za energie víc než byste chtěli? Mezi cenami jednotlivých dodavatelů energií jsou často velké rozdíly. Nezávislý magazín dTest proto v letošním červencovém čísle zveřejnil velké srovnání cen dodavatelů elektřiny.

Výsledek? Čelní pozice v žebříčku obsadila stabilní česká společnost Carbounion.

Rozdílné ceny elektřiny: velká šance šetřit

Magazín dTest posoudil roční výdaje za elektrickou energii u dvou typů domácností. Zatímco sazba D02d patří mezi ty nejnižší s jednotarifní strukturou (stejná cena v kteroukoliv denní i noční hodinu), sazba D25d je dvoutarifní. Zohledňuje tedy levnější proud po dobu osmi hodin denně i používání bojleru.

V obou případech se cena skládá z regulované a neregulované části. Právě druhou jmenovanou mohou dodavatelé energií ovlivnit a výrazně tak přispět k cenovému zvýhodnění pro své zákazníky.

V obou kategoriích zabodoval Carbounion

Ten se v kategorii D02d umístil na 6. pozici a se svou sazbou D25d dokonce na druhém místě. A protože obě kategorie vyhrál speciální tarif pro lidi v hmotné nouzi, právě v druhé kategorii se dá Carbounion pro potřeby běžné domácnosti považovat za úplně nejlevnějšího dodavatele ze všech.

Jak si stojí váš dodavatel?

Uvítali byste nižší výdaje za domácnost a peníze raději vložili do radostnějších věcí? Možná vám právě podobná srovnání mohou napovědět, jestli neplatíte zbytečně mnoho.

Změnit dodavatele energií je dnes velmi snadné a zvládne ho opravdu každý. Podívejte se na článek o tom, jak změnit dodavatele a jak taková změna vypadá při přechodu právě na Carbounion. Možná také vy budete už brzy čerpat elektřinu za cenu, za kterou si to opravdu zasloužíte.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy