home Bydlení, Ekonomika, Služby Srovnání cen za elektřinu: který dodavatel je nejlevnější?

Srovnání cen za elektřinu: který dodavatel je nejlevnější?

Každý měsíc investujete do poplatků za energie víc než byste chtěli? Mezi cenami jednotlivých dodavatelů energií jsou často velké rozdíly. Nezávislý magazín dTest proto v letošním červencovém čísle zveřejnil velké srovnání cen dodavatelů elektřiny.

Výsledek? Čelní pozice v žebříčku obsadila stabilní česká společnost Carbounion.

Rozdílné ceny elektřiny: velká šance šetřit

Magazín dTest posoudil roční výdaje za elektrickou energii u dvou typů domácností. Zatímco sazba D02d patří mezi ty nejnižší s jednotarifní strukturou (stejná cena v kteroukoliv denní i noční hodinu), sazba D25d je dvoutarifní. Zohledňuje tedy levnější proud po dobu osmi hodin denně i používání bojleru.

V obou případech se cena skládá z regulované a neregulované části. Právě druhou jmenovanou mohou dodavatelé energií ovlivnit a výrazně tak přispět k cenovému zvýhodnění pro své zákazníky.

V obou kategoriích zabodoval Carbounion

Ten se v kategorii D02d umístil na 6. pozici a se svou sazbou D25d dokonce na druhém místě. A protože obě kategorie vyhrál speciální tarif pro lidi v hmotné nouzi, právě v druhé kategorii se dá Carbounion pro potřeby běžné domácnosti považovat za úplně nejlevnějšího dodavatele ze všech.

Jak si stojí váš dodavatel?

Uvítali byste nižší výdaje za domácnost a peníze raději vložili do radostnějších věcí? Možná vám právě podobná srovnání mohou napovědět, jestli neplatíte zbytečně mnoho.

Změnit dodavatele energií je dnes velmi snadné a zvládne ho opravdu každý. Podívejte se na článek o tom, jak změnit dodavatele a jak taková změna vypadá při přechodu právě na Carbounion. Možná také vy budete už brzy čerpat elektřinu za cenu, za kterou si to opravdu zasloužíte.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář