- Reklama -magazín

Tipy na vybavení stylové kanceláře

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

V dnešní době není vůbec neobvyklé, když trávíte v kanceláři více času než doma. Nebo v případě, že máte kancelář či pracovnu u sebe doma, jde o místnost, ve které sedíte největší část dne. Proto si kancelář zaslouží zvláštní pozornost. Nepovažujte ji pouze za místnost, kde prostě nějak odpracujete, co je třeba, a nezáleží na tom, jak se v ní cítíte. Na tom totiž záleží.

Je možné, že kvůli své práci nemusíte do kanceláře chodit s nadšením, ale můžete si čas, který v ní pobýváte alespoň trochu zpříjemnit. Díky dobře vybavené kanceláři se vám bude lépe pracovat a celkově se vám zlepší den. Zaměřte se zejména na kvalitní a pohodlné vybavení, které při práci používáte nejčastěji, a pozitivně ovlivnit váš den pomůže také příjemná atmosféra díky stylové dekoraci.

Elegantní obklad, abyste se cítili jako doma

Začneme hezky od podlahy. Tedy vlastně od zdí. I v kanceláři si můžete připadat, jako byste byli doma v obývacím pokoji, skoro jako u rozpáleného krbu uprostřed zimy. Postará se o to originální cihlový obklad zdi, který přinese do celé místnosti nádech moderní elegance a přírody zároveň.

Cihlové zdi patří již mnoho let mezi oblíbené možnosti, jak obléct svůj dům do nestárnoucí fasády, a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo změnit. Díky své univerzálnosti se navíc tento design hodí i do interiéru a za využití cihlových obkladových pásků je dokonce poměrně snadná i montáž. Na rozdíl od lícových cihel nepotřebují žádné základy, ale na stěnu se lepí. Cihlové pásky se přitom vyrábí řezáním z lícových cihel, takže se nejedná o žádný podřadný materiál. Nabízí se v mnoha odstínech a celkový vzhled ovlivňuje spárovací hmota, která je rovněž dostupná ve více barevných variantách.

Kromě stylového designu, který do každé kanceláře přinese nádech domova, jsou obklady z cihlových pásků také praktické. Vynikají vysokou odolností a nejsou na nich prakticky vidět žádné šmouhy, především pak na tmavých nebo pro cihly typických červenohnědých odstínech.

Komfortní a zdravé sezení je základ

Důležité je nejen to, jak se cítíte po psychické stránce, ale také po stránce fyzické. K pracovním dnům bez klasických kancelářských problémů v podobě různých bolestí přispěje kvalitní vybavení, jako je výškově nastavitelný stůl nebo ergonomická židle a myš k počítači.

Elektrický zvedací stůl si nachází cestu do kanceláří ve stále hojnějším počtu. Je to pochopitelné, nikdo se totiž nechce celý den v práci krčit, nebo naopak zvedat ruce nepřirozeně vysoko. Výškově nastavitelný stůl jednoduše přizpůsobíte své výšce při sezení na židli a hlavně díky němu můžete střídat práci vsedě a vestoje, což doporučují odborníci na ergonomii při práci.

Podobné je to i v případě kancelářských židlí a křesel. Také u nich jsou neocenitelné široké možnosti nastavení, především se zaměřte na možnost nastavení výšky područek a hlavové opěrky, pokud je jí židle vybavena. Správné nastavení těchto prvků pomáhá předcházet bolesti krku a ramen a v důsledku toho i hlavy.

Zásady správného sezení u počítače

Mít v kanceláři polohovací stůl a ergonomickou židli je první krok ke zdravému, nebo chcete-li nejméně špatnému, celodennímu sezení u počítače. Pro správné sezení u počítače je třeba jednak mít kvalitní vybavení a jednak musí být vhodně nastavené. Pouze ideálně přizpůsobené nastavitelné prvky dokážou zaručit, že vás ani po delším sezení nebudou bolet záda a nedostaví se ani bolest za krkem nebo hlavy. Při dlouhodobém nesprávném sezení se pak mohou objevit i závažnější zdravotní problémy.

Základní pravidla správného sezení u počítače:

  • Na židli seďte vzpřímeně. Není nutné sedět jako byste byli opřeni o zeď, ale „ležet“ na židli opravdu není pro vaši páteř ideální poloha.
  • Židli dále nastavte tak, abyste měli chodidla položená celou plochou na zemi a v kolenou svírali pravý úhel.
  • U výškově nastavitelného stolu nastavte výšku pracovní desky tak, abyste si mohli přirozeně opřít předloktí o stůl, když budete v loktech svírat pravý úhel. S takovým stolem navíc pravidelně střídejte práci vsedě a vestoje.
  • Lokty mějte podepřeny vhodně nastavenými područkami.
  • Monitor umístěte do takové výšky, aby jeho horní hrana byla v úrovni vašich očí. Při pohledu do středu obrazovky tak bude váš pohled směřovat mírně dolů.
  • Mějte symetricky uspořádaný stůl, delší sledování monitoru s natočeným krkem spolehlivě vede k jeho bolesti.

Dekorace pro pozitivní atmosféru

Nyní navážeme na cihlové obkladové pásky dalšími prvky, které zpříjemní atmosféru v kanceláři, a tím pádem i váš celý pracovní den.

Nový a příjemný ráz dodá místnosti zajímavý obraz nebo plakát. Jeho volba záleží jen na vás, rozhodovat se můžete například podle svých zájmů. Pokud hledáte něco univerzálního, oblíbené jsou motivy přírody nebo třeba panoramata velkých měst.

Nakonec nesmíme zapomenout ani na květiny. Vhodné jsou nenáročné květiny, které nevyžadují častou péči, abyste se jimi v pracovní době příliš nerozptylovali a také se o ně nemuseli bát, když pojedete na dovolenou, a i přesto si mohli užívat jejich přítomnost.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy