- Reklama -magazín

Jak topit na chalupě? Pořiďte si krbová kamna!

Mohlo by Vás zajímat

Pamatujete si ještě na zimy, kdy rtuť na venkovním teploměru klesala nebezpečně nízko, a vy jste si užívali nefalšovaných sněhových radovánek se vším, co k nim patří? Tu opravdovou zimu lze v posledních letech zažít snad už jen na chalupě v podhůří. Že jednu takovou máte, ale netrávíte tam příliš mnoho času, protože je vám zima? Dobrá zpráva je, že vás efektivní vytápění nemusí stát majlant. Perfektním řešením jsou krbová kamna, která nabízí „spoustu muziky“ za málo peněz. Přečtěte si o jejich největších výhodách!

Montáž i bez pomoci odborníka

Převoz krbových kamen zvládnete svépomocí i v běžném osobním automobilu. Dorazíte na místo, kamna postavíte, napojíte na komín a můžete začít topit! S instalací mít problém nebudete, a pokud ano, necháte si je uvést do provozu kamnářem. V každém případě jde o záležitost desítek minut.

livinghome-cz_ekomplex_01

Levný provoz

Krbová kamna jsou mnohem účinnější než klasický otevřený krb. Topenáři Praha z řemeslnického cechu EKOMPLEX doporučují kamna na peletky, která mají účinnost kolem 95 %. A je to právě účinnost, na kterou byste měli při výběru kamen myslet především. Laicky řečeno jde o efektivitu využití energie obsažené v palivu. Čím jsou kamna účinnější, tím levněji topíte. Výkon kamen musí odpovídat velikosti vytápěné plochy a množství unikajícího tepla.

livinghome-cz_ekomplex_02

Okamžité teplo bez čekání

Když dorazíte na chalupu, obvykle dlouho trvá, než ji vytopíte na požadovanou teplotu. Díky krbovým kamnům bude ve světnici teplo za pár minut. Litinové stěny a umístění v prostoru vedou k rychlému přenosu tepla do okolí. Nadměrnému tepelnému namáhání stěny v bezprostředním okolí kamen zabrání speciální protipožární sádrokarton. Co dodat závěrem? Než si vyberete konkrétní model krbových kamen, zkontrolujte průměr kouřovodu a výšku komína. S výběrem vám jistě poradí specializovaný prodejce.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy