- Reklama -magazín

Toužíte po pohodovém bydlení? Zkuste lagom styl

Mohlo by Vás zajímat

Mnoho lidí se v současnosti potýká s nadmírou stresu, což je často důsledek hektického života. Týká se tento problém i vás? K opětovnému nabytí psychické pohody vede řada cest. Jednou z nich je upravit svůj příbytek tak, aby v něm vládla příjemná atmosféra usnadňující relaxaci. Může vám pomoci třeba lagom styl, který se těší stále větší popularitě.

Lagom přichází ze Švédska

Pratrně slyšíte o lagom stylu prvně a netušíte, oč se jedná. Asi nejvýstižněji jej lze charakterizovat jako zlatou střední cestu a umírněnost. Lagom pochází ze Švédska a proniká do všech sfér života. Nejde jen o specifický bytový design, ale rovněž o úpravu životního stylu. Doma si vytváříte oázu klidu, která poskytuje únik od každodenního shonu.

Specifické prvky lagom stylu

Hlavním znakem interiéru v lagom stylu je střízlivost a vyhýbání se jakýmkoliv extrémům. Lagom není přeplácaný, nejde o konzumní styl hromadící přezdobené bytové doplňky.  Naopak si potrpí jak na skromné zařízení, tak na vzdušnost a prostornost místností. Vzdáleně připomíná minimalismus, ale oproti němu nepůsobí chladně či extrémně stroze. Interiér vyvolává dojem útulnosti, praktičnosti a pohodlnosti. Jak už tomu u skandinávských stylů bývá, i zde se objevuje sepětí s přírodou. Nábytek a veškeré zařízení je převážně z přírodních materiálů (zvláště dřeva). Rovněž je zohledněno ekologické hledisko, avšak nedochází k narušení současných standardů v bydlení. Nemusíte se tedy vzdát výdobytků moderní techniky a pohodlí, na které jste zvyklí. Jde především o třídění odpadu, využívání ekologických a nízkoenergetických spotřebičů a snahu neplýtvat surovinami.

Nevtíravé barvy, které uklidňují

V lagom bytě nepůsobí barvy jednotlivých interiérových komponentů agresivně a rušivě. Nevzniká tak nadměrné množství vjemů jako třeba u mexického stylu, které komplikují relaxaci a vnitřní zklidnění. Lagom interiéru totiž vládnou uklidňující a nevtíravé barvy jako bílá, šedá a hnědá. Zdají se vám zmíněné barvy nudné? Oživit interiér je snadné. Stačí do prostoru umístit pár zelených bytových doplňků a rostlin.

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy