home Bydlení, Zahrada Umělý trávník jako novinka v zahradách

Umělý trávník jako novinka v zahradách

Majitelé rodinných domů věnují velkou pozornost zdokonalování oblasti v blízkosti domu. Zahrady, parky a jiná zákoutí kolem domu jsou obklopena zelenými trávníky, které je třeba opečovávat a především sekat. Jsou ale i místa, kde slunce svítí jen málo a tak se ani travnatému porostu moc nedaří. Skvělý nápad pro takové případy, ale i pro jiná využití jsou umělé trávníky. Tyto krytiny vypadají jako skutečný trávník.

Umělý trávník – co je to, kde se používá

Moderní technologie umožňují vytvářet umělý trávník v rolích, která je tak přirozená, že je téměř nemožné ji rozlišit od pravého, ale je v takovém případě i snadnější manipulace. Přirozený trávník je v průběhu času a vlivem používání udusána a v určitých místech pak ani neroste. Vysít novou trávu může trvat pak delší dobu. Pokud ovšem majitel domu zvolí umělý trávník, zachová své zahradě nebo alespoň okolí domu dekorativnost a krásný vzhled. Použití umělého trávníku je možné nejen na zahradách a v okolí domů nebo chalup, velmi dobře se hodí také do parků a míst, které jsou hodně frekventované. Umělý trávník najde také své využití i na sportovištích, tenisových kurtech nebo fotbalových hřištích, vhodný je i pro hřiště pro jiné sporty, plochy pro pěší zvířata, hřiště pro děti. Je ideální pro pořádání různých outdoorových akcí, tedy svatby, obchodní jednání, firemní večírky. Ovšem vynikající je umělý trávník také na terasy a balkony. Možností je spousta.

Výhody umělých trávníků

Umělý trávník  šetří majitelům čas, protože se o něj není třeba starat tak, jako v případě přirozeného trávníku. Není potřeba jej zalévat, pravidelně sekat a udržovat. Umělý trávník je také odolný proti vlhkosti, mrazu a není ničen hlodavci. Velmi dobře odolává rovněž slunečním paprskům a teplotním rozdílům.  Majitelé chat a chalup mají v takových případech radost z toho, že lze umělý trávník položit i tam, kam sluneční paprsky nedosáhnou a v místě je chladno a stín.

Pokládka umělého trávníku

Dnes si takový umělý trávník může pořídit vlastně každý. Realizace takových trávníků je pak buď v režii samotného majitele domu nebo si na pokládku umělého trávníku může pozvat spolehlivou firmu, která má odborné zkušenosti a pracovníci jistě ví, jak svou práci dělat dobře. Pracovníci takové firmy jsou tu od toho, aby každému zákazníkovi dobře poradili a zodpověděli případné otázky, které se týkají třeba instalace umělého trávníku, jeho údržby, ale může se jednat i o alternativní řešení a podobně.

Samotná pokládka takového umělého trávníku není složité. Umělý trávník se dodává v rolích a to také zejména pro snadnější manipulaci a pokládku. Místo, kam se bude umělý trávník pokládat musí být rovný, čistý, bez staré vegetace. Důležitá je drenáž, která se musí provést proto, aby půda pod umělým trávníkem nebyla hnilobná a plná mikroorganismů. Půda musí zkrátka dobře dýchat. Podle potřeby je třeba umělý trávník umýt a na dětských hřištích nebo v interiérech je někdy dezinfikován. Péče o umělou trávu nevyžaduje mnoho času a úsilí, ale díky tomu si umělý trávník udrží po dlouhou dobu krásný reprezentativní vzhled. Umělý trávník v rolích je ideální alternativou k přirozené vegetaci.

K dokonalosti pak chybí už jen hezké oplocení

Jestliže majitel chalupy nakonec zvolil umělý trávník, má tak jistotu, že se nemusí o trávník obávat i v případě, že se na chalupu nedostane třeba dva měsíce. Zůstane stejná, jako před několika týdny a když k tomu bude ještě dokonalý plot, který se bude designově hodit k samotnému stavení, vznikne z toho opravdu skvělá kombinace.

 

 

LivingHome on Facebook

Napsat komentář