home Architektura, Bydlení Vybavte si interiér pohodlným nábytkem a doplňky, které jej oživí a zpestří

Vybavte si interiér pohodlným nábytkem a doplňky, které jej oživí a zpestří

kuchyne-a-doplnky-jidelni-stulAť si má rodina kde pěkně polenošit

Právě jste se nastěhovali do nového a rádi byste si interiér vybavili pěkným a pohodlným nábytkem? Na co se zaměřit a co by nemělo v závěru chybět? Pro obývací pokoj je zcela zásadní sedací nábytek, ten vybírejte nejen podle vzhledu, ale také dbejte na kvalitu materiálu a provedení, pohovka by měla být pohodlná a prostorná, vždy s ohledem na počet členů domácnosti. Pro početnější rodinu rozhodně nebude vhodný dvoumístný gauč s vysokými opěrkami, raději volte prostornější a v případě nedostatku místa můžete vybírat z rozkládacích pohovek a tvaru do písmene L.

Jídelní stůl je základ kuchyně a šťastné rodiny

Ne nadarmo se říká, že srdcem každého domova je kuchyň a i proto jsou praktické stoly do větších kuchyní nejdůležitějším kusem nábytku. Při výběru toho správného se opět zaměřte na materiál a pak rozměry, pokud se vás u stolu schází více nebo jste příznivcem velkých rodinných oslav, rovnou si vyberte velký stůl. Menší kuchyň nebo jídelní část obývacího pokoje nahrává rozkládací verzi jídelního stolu. Ten je velmi praktickým a elegantním řešením, které nezabírá mnoho místa ve chvíli, kdy jeho zkrácená verze zcelkuchyne-a-doplnky-predsin-potvurkaa postačí a rozložit ho můžete vždy, když je třeba. Ke stolu neodmyslitelně patří i vhodné židle nebo stále oblíbenější lavice, které jsou zajímavou obměnou klasických židlí a ve větším prostoru mohou být velmi pěkným kusem nábytku.

Aby se vám dobře spalo

Čím je pro kuchyň stůl, tím je postel pro ložnici. Postel by měla být pohodlným místem pro odpočinek a k tomu je třeba kvalitní rám postele, odpovídající rošty. Lamelové se nehodí pro ty, kteří raději spí na tvrdším podkladě. A poslední a neméně důležitá je volba vhodné matrace. Tu je dobré vybírat dle zdravotního stavu a také s ohledem na hmotnost osoby, která na ni bude spát. Matraci si vždy vyzkoušejte než ji zakoupíte nebo objednáte přes internet.

Pokojíček pro malé i velké musí být místem, kam se budou každý den těšit

Další kapitolou jsou dětské pokoje. Ty by vždy měly být nejen funkční, ale také útulné a budit v dětech pocit bezpečí a dobré nálady. Výběr nábytku se vždy opírá o aktuální věk a potřeby dítěte. Po miminko a malé děti je důležitá kvalitní a bezpečná postel a dostatek místa na hraní, pro starší děti a studenty je potom zásadní výběr kvalitní židle a prostorného psacího stolu a místo na hraní pomalu střídá nábytek pro ukládání oděvů a knihovny a další skříňky k ukládání osobních věcí a knih. Nikdy ale nezapomínejte na dekorace a doplňky, i do dětských pokojů rozhodně patří, aby místnost rozsvítily a zejména u malých dětí probudily fantazii a zvídavost. Pro tento účel například skvěle poslouží samolepicí dekorace pro malé děti, ale nenechte se mýlit, mohou být i velmi vtipným a efektním prvkem v obývacím pokoji či na chodbě domu. Vtipná samolepka se tak může stát neotřelou alternativou tapety nebo nějaké nástěnné malby či dekorace. Za obývací nábytkovou sestavou tak může vykukovat zvídavá kočka nebo v předsíni za botníkem přivítá návštěvy shluk tvarů, ve kterém každý najde to své. Nebojte se zkusit něco jiného a vybavte svůj domov prakticky, pohodlně a v závěru s puncem vtipu a radosti.

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář