- Reklama -magazín

Vybíráme nemovitost aneb na co bychom neměli zapomínat

Mohlo by Vás zajímat

Nacházíte se právě v životní etapě, ke které patří hledání nového bydlení? Ať už jste úspěšně dostudovali a chystáte se opustit rodinné hnízdo nebo jste se rozhodli založit rodinu a rozhodli jste se pro větší byt či dům, čeká vás vskutku nelehký úkol, najít si nové bydlení není jen tak. To jsme vám určitě neřekli žádnou novinu, vybrat si nový domov je velký krok, je třeba myslet hodně dopředu a při výběru zohlednit mnoho věcí a faktorů, které v aktuálním čase dokážeme jen těžko odhadnout. Máme pro vás několik tipů, na co rozhodně při hledání nezapomenout.

Lokalita je základ

I hledání konkrétní nemovitosti je určitě těžké, my se ale tentokrát zaměříme spíše na jiné faktory, než na samotný byt či dům. Ten by měl být totiž až dalším z kroků. Při hledání nového bydlení si dejte na čas a zkuste si představovat, co budete řešit za pět až deset let. Zejména pokud plánujete rodinu. V první řadě se určitě jeďte (ideálně hned několikrát) do města či jeho části podívat. Jste-li ve fázi, kdy máte vyhlédnutou už i konkrétní nemovitost, pak o to více a pečlivěji prozkoumejte okolí. Zaměřte se na hluk. Dobré je přijet na večer, kdy je menší provoz, abyste měli možnost posoudit reálný stav. V denní dobu snadno přisoudíte vyšší hlučnost běžnému dennímu provozu, až později ale můžete zjistit, zda je hluk trvalý a jak moc vás to případně bude obtěžovat.

Pokud se stěhujete z velkého města za klidem a přírodou, řešte hluk i trochu z jiné stránky. Zjistěte si aktuální územní plán, který se týká vámi vybrané oblasti. Mohlo by se vám totiž snadno stát, že z vašeho ráje na zemi, kde slyšíte i během dne špendlík na zem spadnout, se může během pár let stát velmi hlučné místo nedaleko frekventované silnice či dokonce dálnice. Nemovitost pak na tomto místě bude hůře prodávat a zbytečně si tím zkomplikujete život.

Občanská vybavenost a bezpečí

Do budoucna je dobré myslet na to, že přijdou-li děti, budete pro ně potřebovat lékařskou péči, nějaké to sportovní i jiné vyžití a hlavně dobrou školu a školku. I na to je potřeba myslet. Ověřte si situaci v místě vašeho plánovaného bydliště. Jak je to s kapacitou místních zařízení, pokud se jejich výstavba teprve plánuje, pak je-li nějak garantována apod. Mnozí developeři totiž, ve snaze získat klienty pro své nemovitosti, naslibují mnohé, ale po dokončení výstavby najednou není už dost peněz na realizaci dalších přislíbených projektů.

Rovněž si představte jak vaše děti za několik let chodí pěšky ze zastávky či školy ve večerních hodinách. Bude pro ně cesta domů bezpečná nebo se budete strachovat, když půjdou přes les či zahrádkářskou kolonii? Na to vše je třeba myslet ještě před tím, než se nadchnete pro krásný byt, dům a nebo teprve projekt. Později byste mohli litovat, že jste si vše předem neprověřili.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy