- Reklama -magazín

Zahradní nábytek pro chvíle pohody

Mohlo by Vás zajímat

Léto je v plném proudu a vy trávíte více času na terase než doma? A jak se vám sedí? Pohodlně? Nebo jste pořád jak na trní a židle vás tlačí? Možná nastal ten nejvyšší čas na nákup nového zahradního nábytku. Nabídka je skutečně široká a navíc v sezóně máte možnost využít i zajímavých slev. Jak se zorientovat a vybrat ten nevhodnější nábytek právě pro vás, v tom vám pomůže dnešní článek.

Nedostatek místa vyřeší subtilní nábytek

Máte-li velmi malou terasu nebo jen balkon a i tak si nenecháte ujít každou příležitost, abyste se vystavili slunečním paprskům a trávili pěkná rána u kávy či čaje na vzduchu, nezoufejte. Právě pro vás je ideálním řešením zahradní nábytek menších rozměrů, rozkládací či minimálně stohovatelný, aby nezabíral místo, když zrovna není pěkné počasí a potřebujete mít na balkoně třeba jízdní kolo. Sety na balkon se dají velmi výhodně pořídit právě v sezónních výprodejích a můžete si k nim dokoupit i pěkné doplňky v podobě podsedáků a dalších vychytávek.

Proměňte vaši terasu v druhý obývák

Jestliže je vaše terasa naopak velkorysým prostorem, kde není problém vměstnat kromě jídelního stolu s židlemi také třeba pohovku s křesílky, získáte tak plnohodnotný obývací pokoj pod širým nebem. Posezení v pohodlných křeslech či na gauči dodá tu pravou domáckou atmosféru a domů se vám ani nebude večer chtít. K dokonalé romantice už budou chybět jen lucerničky či svíčky umístěné na konferenčním stolku.

Při rozhodování myslete zejména na kvalitní materiál. Umělý ratan je určitě do exteriéru dobrou volbou, ale ne každý vydrží tolik, kolik byste si představovali. Raději se tedy vyvarujte nápadně levných výrobků a skutečně si počkejte na výprodej nebo jinou akci, bývá jich po čas roku hned několik.

Milovníci dřeva zvolí právě tento přírodní materiál, určitě neudělají chybu, ovšem bez údržby se neobejde. Minimálně jednou za rok počítejte s natíráním.

I kov má v exteriéru své místo a s pohodlnými sedáky se mohou takové křesílka a židle proměnit ve velmi pohodlné posezení. Údržba zde bude o něco snazší než u dřeva, ale přes zimu určitě dobře zakryjte.

Kam s ním v zimě

Konec léta se sice aktuálně zdá být v nedohlednu, ale zima opět přijde, a proto myslete už při výběru nábytku a doplňků na to, kam je uschováte právě na zimu. Polstrování lze snadno uschovat do pěkných beden, které se dají dokoupit ve stejném stylu jako je nábytek, ale samotný nábytek je také nutné minimálně dobře zakrýt, aby netrpěl při nepřízni počasí na podzim a v zimě. Zbytečně se tak snižuje jeho životnost a pěkný vzhled.

 

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy