- Reklama -magazín

Zahradní terasa z WPC si vás bude hýčkat

Mohlo by Vás zajímat

Na čerstvém vzduchu, a přitom doma. V přírodě, a zároveň v maximálním pohodlí. Zahradní terasa je víc než jen architektonický prvek. Umožňuje nám věnovat se aktivně zálibám, trávit čas v kruhu blízkých, dovádět s dětmi, ale i v klidu relaxovat po namáhavé práci. Důležité je vybrat si takovou terasu, která nám bude dlouho a dobře sloužit bez nutnosti investovat do ní opakovaně peníze, čas a nervy.

A to je i jeden z klíčových důvodů, proč stále více z nás přichází na chuť terasám z kompozitu dřeva a kvalitního plastu. Hlavní ideou vývoje materiálu označovaného jako WPC bylo vytvoření alternativy, která dokáže eliminovat nežádoucí vlastnosti dřeva, a zároveň zdůrazní dokonalost jeho povrchu.

Zdravotně nezávadný polymer a kvalitní dřevní hmota v odpovídajícím poměru zaručují mimořádně dlouhou životnost WPC prken při minimálních nákladech na jejich údržbu. Aktuálním trendem jsou nyní především širší profily. Ty jednak dobře vypadají a zároveň díky až třetinové úspoře spojovacích dílů i znatelně zlevňují montáž celé terasy.

Kvalitní WPC od českého výrobce

Lídr výroby dřevoplastových teras v Evropě, česká společnost WPC – WoodPlastic, která vlastní licenci na americkou laserovou technologii výroby Strandex, produkuje ve středočeských Bukovanech více než 20 tun kompozitu té nejvyšší kvality za jediný den, což představuje asi 6 kilometrů prken.

Stále větší podíl z celkového množství zaujímají terasová prkna MAX s plným profilem o šířce 195 mm. To je o 58 mm více než u výrobků standardních rozměrů. Pokud se rozhodnete pro terasu z prken MAX, můžete si být jisti, že máte to nejlepší, co je momentálně na trhu k mání. Tato prkna umožní vyniknout elegantním vzorům povrchu vaší terasy a zároveň jí poskytnou nezaměnitelný vzhled díky menšímu množství spár.

Prkna MAX jsou maximálně trendy

Nabídka společnosti WoodPlastic v současnosti zahrnuje celkem tři typy povrchů v profilu MAX. V případě nejnovějšího z nich, prkna MAX RUSTIC s atraktivním vzhledem imitujícím drásané dřevo, lze vybírat z šesti barevných odstínů. Ty umožňují sladit terasu s ostatními prvky exteriéru – s nábytkem, zahradou, bazénem i fasádou domu.

Prkna MAX STAR najdou díky svému čistému drážkovanému vzhledu, a tudíž i vysoce bezpečnému povrchu uplatnění především kolem bazénů. A třetí ze skupiny inovativních prken WoodPlastic®, terasy MAX FOREST, představují variantu s embosem, což je nepravidelně strukturovaný povrch. Ty jsou vhodnou volbou pro ty, kdo preferují kombinaci přirozeného vzhledu a výrazného designu.

Terasy mimořádných vlastností

Nejenom terasy z prken MAX, ale všechny výrobky WoodPlastic® jsou plně recyklovatelné, takže až se budete zamýšlet nad ekologickým aspektem pořízení nové terasy, s nimi jste na té nejlepší adrese. Terasy jsou zdravotně nezávadné i pro nejmenší děti. Struktura materiálu zabraňuje tvorbě třísek a štěpů a způsob výroby zajišťuje jeho stálobarevnost i po dlouhé době používání. Materiál byl vyvinutý tak, aby odolával slané vodě, výkyvům teplot, mrazu i UV záření. Testy zároveň prokázaly, že WPC terasy WoodPlastic® se ve slunečním žáru rozehřívají o poznání méně než ty z jiných materiálů.

Jedna důležitá rada na závěr: Při rozhodování o volbě terasy je klíčové vsadit na kvalitní prkna. Na to, zda vydrží bez jakékoli změny vzhledu dvacet a více let, mají klíčový vliv jednotlivé složky a vlastnosti materiálů vstupující do výroby. Výběru prken proto věnujte mimořádnou pozornost, rozdíly v kvalitě WPC produktů, které jsou na trhu k dostání, mohou být značné.

Terasy, ploty a obklady WoodPlastic®

Odolný kompozit dřeva a polymeru se zárukou až 25 let

Ekonomicky výhodné produkty díky absenci údržby

Materiál je stálobarevný a jeho kvalita se časem nemění

Výrobky mají atraktivní design a jsou příjemné na dotek

Nabídka zahrnuje široké spektrum povrchů a barev

Bezpečnost zajišťuje protiskluzový povrch bez třísek a štěpů

Montáž finálních sestav je snadná a rychlá

Ekologicky šetrný a bezezbytku recyklovatelný materiál

Více na www.woodplastic.cz

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy