- Reklama -magazín

Zajistěte si na balkoně soukromí, je to snadné

Mohlo by Vás zajímat

Když je venku krásné počasí, jistě si rádi zarelaxujete nebo posedíte s přáteli na čerstvém vzduchu. Pokud bydlíte v panelovém domě, využijete k těmto účelům balkon. Jenže v příjemném trávení volného času vám zpravidla brání pohledy zvědavých kolemjdoucích a sousedů. Nevíte, co s tím? Poradíme vám, jak si na balkoně zajistit maximální míru soukromí.

Soukromí zajistí markýzy a paravány

Chcete-li se skrýt před sousedy, můžete na balkon umístit slunečník či zástěnu z nepromokavé látky. Rovněž vám skvěle poslouží markýza, což je stínící stříška s lehkou konstrukcí. Je třeba zvolit vhodný typ. Na panelákový balkon se hodí zvláště sklopná varianta markýzy. K zastínění terasy či lodžie se používá výsuvný typ. Soukromí vám zajistí také paraván. Vyrábí se v různém provedení. Do exteriéru jsou vhodnější paravány z odolných materiálů (např. skládací typ nepromokavou polyesterovou plachtou a s hliníkovou konstrukcí). Dřevěné paravány umístěte spíše do interiéru, vlivem nepříznivého počasí by se mohly poškodit.

Ochrání vás i stínící sítě, rohože či živý plot

Další možností je pořízení speciální stínící sítě nebo rohože z rákosí, bambusu či vřesu, která se instaluje na balkonové zábradlí. Rovněž můžete na balkonu vysadit živý plot. Skvěle vypadá stěna z tújí, břečťanu, cypřiše. Zajímavou variantu představuje moud nebo pelargonie. Nejvhodnějším obdobím pro založení živého plotu je jaro či podzim. Můžete však začít i v létě, ale pouze v době, kdy se teploty pohybují pod 30°C.

Toužíte-li po nízkoúdržbové zeleni, pořiďte si některou z umělých variant živého plotu. V současnosti je seženete v natolik realistickém provedení, že jsou k nerozeznání od přírodního originálu. Lze je umístit i na zeď.

Pomohou i balkonové zástěny

Zajímá vás, jak se lze ještě ochránit před pohledy zvědavců? Chcete-li kromě zajištění soukromí i dodat styl svému balkonu, pořiďte si designovou zástěnu. Existují v nepřeberném množství barev a vzorů. Kromě jednobarevných variant si můžete pořídit např. balkonovou zástěnu s motivem dřeva, kamene či různých textilií. Záleží pouze na vašem vkusu.

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy