- Reklama -magazín

Zamilujte si podzim a zimu. I chladné počasí má své kouzlo

Mohlo by Vás zajímat

Podzimní, pochmurné dny jsou tu, ani se nenadějeme, bude tu zima. Pro někoho může být podzim depresivní, spousta lidí toto roční období nemá rádo. Jak si podzim a zimu zamilovat a užívat si deštivé, chladné dny? Zachumlejte se do deky, nebo se pusťte do následujících aktivit.

Předvánoční výzdoba

Prvním tipem, jak se více na podzim a zimu připravit a zamilovat si tohle roční období, je výzdoba.

Vyzdobte si dům, byt či pokoj v podzimním (předvánočním) duchu. Inspiraci na to, jak si zvelebit bydlení, najdete na Pinterestu, kde je spousta rad a tipů, jak si vytvořit výzdobu jednoduše, ale vkusně. 

Jaké motivy na výzdobu využít? 

  • listy, dýně, jeřabiny
  • deky a plédy
  • dekorativní polštářky
  • kožešiny
  • šišky a další plody
  • tmavé a hnědé odstíny

Nové outfity pro chladné dny

Teď, když už máte vyzdobeno, cítíte se doma určitě lépe. 

Co takhle ale, když jdete ven? Nechce se vám opouštět vyhřátý domov? Zkuste se vybavit novými podzimními outfity a uvidíte, že se vám bude chtít zase o něco více. 

Vyrazte s kamarádkou či kamarádem do obchodů a pořiďte si nové podzimní outfity. Díky tomu se budete těšit na další den, kdy budete moci nové kousky vytáhnout a ukázat světu. 

Jaké oblečení se hodí do zimy?

Odstíny můžete také sladit s podzimem či zimou. Na podzim se hodí odstíny hnědé, černé, žluté, oranžové a béžové. V zimě červené, modré a zářivé zlaté barvy.

Aktivity za špatného počasí

A teď nejspíše k nejdůležitějšímu bodu. Jak si zpříjemnit podzim/zimu a co dělat, když člověk má pochmurnou náladu ze špatného počasí? 

Kniha

Počasí přispívá k tomu, aby si člověk zalezl pod deku a nevylezl. A proč tento čas nevyužít a nepřečíst si nějakou zajímavou knihu?

Připravte si teplou kávu či čaj, vezměte si oblíbenou knihu a zachumlejte se do deky a čtěte. Přes rok jste jistě tolik času četbě nevěnovali a raději trávili čas venku, proto je nyní nejlepší doba, kdy využít volného času ke čtení.

Film

Pokud nejste vášniví čtenáři, můžete využít čas doma shlédnutím filmu. 

Na Netflixu či na jiných portálech najdete velkou nabídku různých filmů. Vybírat můžete také mezi seriály. 

Procházka

Abychom nezůstali pouze u aktivit, kdy převážně jen sedíte a nic neděláte, nesmíme zapomenout na procházky.

Vezměte svého domácího mazlíčka nebo se domluvte s kamarádkou, a vyrazte se protáhnout a projít se do přírody. Uvidíte, že vás barvy podzimu, spadané listí a atmosféra nadchnou. 

Hraní her

Po procházce se můžete vrátit k filmu, ke knížce nebo můžete zvolit jako aktivitu hraní her. Ať už se bude jednat o hry deskové, kdy můžete zapojit celou rodinu, tak můžete využít čas a zahrát si Xbox, Playstation či hry na počítači.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy