home Bydlení, Design, Interiér Jak zdokonalit podkrovní pokoj?

Jak zdokonalit podkrovní pokoj?

Rodinné domy jsou v dnešní době velice krásné. Mezi aktuálními trendy v oblasti bydlení a konkrétně v oblasti rodinných domů vedou jednoznačně krabicové stavby, které mají francouzská okna všude, kam se jenom podíváte. Takové domy už nemají problém s těmi podkrovními místnostmi, kde je vždy v létě ukrutné horko.

Zná to jistě každý majitel rodinného domu. Pokud je letní období a venku dosahují teploty zhruba pětatřiceti až osmatřiceti stupňů (mnohdy stačí pouze pětadvacet stupňů nad nulou), v podkrovních pokojích začíná být opravdu horko. Častokrát se tam nemůže ani dýchat, jak moc je tam dusno, a ani neustálé větrání nepomáhá. Ale i přes tuto nevýhodu jsou právě v podkroví nejkrásnější pokoje. Hlavně, když se jedná o místnost těsně pod střechou, tudíž se majitel tohoto pokoje může pyšnit šikmým stropem.

Mnoho lidí však tento pokoj má, ale neví, jak si ho dobře zdokonalit. Přece jenom je i jistá nevýhoda, když máte šikmý strop, protože se špatně do pokoje dávají například skříně nebo komody. Ovšem pokud se poperete s tímto, pak už není nic, co by vás mohlo při zařizování takového hezkého podkrovního pokoje znepokojit či zaskočit.

Jak si pokoj zdokonalit?

Postel nejčastěji bývá umístěna uprostřed, protože po šikmých stranách jsou už střešní okna. Pod okny bývá většinou místo jenom na nízký stůj, nikoliv na rám postele. Takový pokoj si však můžete zpříjemnit hlavně tak, že díky šikminám si lehce zavěsíte například přes vánoční svátky do pokoje světýlka, což je nyní velice populární. Svůj pokojík si ale zdokonalte třeba masivním lustrem. Ten může být unikátní dominantou pokoje. Dále dbejte na schodiště, které do vašeho pokoje vede – už i to je jisté zdokonalení.

Co se týče oněch komod, ty můžete umístit naproti postele, tedy na druhou stranu ke schodišti. Rohy si vyplňte krabicemi, protože květina by vám ve stinném místě bohužel dlouho nevydržela.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář