- Reklama -magazín

Kdo židli má, ten bydlí, jakou si ale vybrat?

Mohlo by Vás zajímat

Přísloví je asi dobře známé každému z vás, jak složité ale může vybírání židlí být, to možná většinu překvapí. Nejšťastnější jsou v tomto ohledu jednoduše ti, kteří hledají JEN židli, tedy sedací nábytek k sezení u stolu, ideálně pohodlnému. Svízel nastane ve chvíli, kdy chceme trochu víc než jen na něčem sedět. Chceme styl, nápad, eleganci a to vše, navíc, ve znamení pohodlí.

Stará dobrá klasika

Nejednomu interiéru dnes vládne retro, co jsme nezdědili po předcích, zakoupíme v bazarech či na bleších trzích. Případně se můžeme s větším či menším štěstím pokusit vytvořit domnělý „zub času“ patinou. Nepatříte ani do jedné ze zmíněných skupin? Nevadí, dnes je na trhu mnoho židlí, které jsou věrnou kopií svých dávným předků. Staré dobré židle TON se vyrábí již mnoho dlouhých let a s nimi mnoho dalších.

Kov a plast

Vždy jste si mysleli, že správná židle prostě musí být dřevěná? Nenechte se mýlit, v interiéru má své místo i kov, plast a další materiály. Kov v kombinaci s kůží je vhodný do moderního interiéru, chladný kov dostane díky kůži zcela jiný rozměr. Některé z takových židlí mohou být velice pohodlné a umožní i mírné pohupovaní, což tolik z nás velice uklidňuje.

S plastem je to věc těžká. Zde se názory často velmi liší, jedni o plastu nechtějí ani slyšet, věří totiž, že do útulného domova nepatří. Druzí mohou oponovat a naopak právě tomuto materiálu fandit. Pravdou je, že může být velmi pohodlný, na údržbu je jednoznačně nenáročný, a navíc jsou židle z tohoto materiálu lehké a manipulace s nimi tak snadná.

V hlavní roli pohodí

A jsme zase u zásadní věci a tou je pohodlí. Židle, ze které nás budou bolet záda, je tak leda pro zlost, a to může být sebekrásnější a zcela v souladu s posledními trendy. Rozhodně tedy nerezignujte na příjemné posezeníčko. Židli si pěkně vyzkoušejte, pokud to jen trochu lze, a až potom kupujte.

A poslední pravidlem při výběru židlí je, přizpůsobte ji interiéru, ne naopak. Originální židle bude perlou vašeho domova jen v případě, že se do něj bude hodit nebo jej případně podtrhovat.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy