home Bydlení, Interiér, Zahrada Zimní zahrada jako oáza klidu po čas celého roku

Zimní zahrada jako oáza klidu po čas celého roku

Uvažujte o tom, že k vašemu domu přistavíte zimní zahradu? Nebo snad toužíte proměnit váš balkon v malou soukromou oázu klidu, kterou budete moci využívat po čas celého roku? Nic není nemožné, a vlastně vás menší zimní zahrada ani nemusí stát celé jmění. Máme pro vás pár tipů, jak proměnit váš malý kousek ráje na místo, kde bude trávit možná více času než v celém zbytku domu či bytu.zimní zahrada - balkonek

Na zahradu patří zeleň

Když zimní zahrada, tak rozhodně plná rostlin či možná i menších stromků, jen taková kombinace dokáže spolehlivě proměnit váš zastřešený balkon či terasu v kouzelné místo odpočinku a každodenního relaxu. Myslete na detaily a pořiďte si pěkné květináče či truhlíky, ty dodají celému interiéru ještě větší kouzlo.

Pohodlné místo k odpočinku

Dalším důležitým bodem je určitě pohodlné místo k sezení či dokonce ležení, jednoduše k hovění si v maximálním možném pohodlíčku 🙂 Co k tomu budete potřebovat? Tak v první řadě vhodná křesílka či dokonce gaučík a dále pak dostatek polštářů a pohodlného polstrování. Rádi se houpete na vlnách své fantazie a necháte se ukolébat do snů? Pak nic nebrání tomu, abyste si pořídili houpací sít či, při nedostatku místa, menší závěsné houpadlo případně houpací křeslo. Nezapomeňte na stoleček či nějaké vhodné police, kam si budete moci položit občerstvení a další nezbytnosti. Police můžete využít i pro umístění dalších květin, dekoračních předmětů, ale třeba také knih.

zimní zahrada - titulkaJe libo romantiku?

Toužíte po romantice a milujete pohledu do plamenů ohně? Pokud vám to možnosti dovolí, můžete svou zimní zahradu opatřit kamny s proskleným okénkem, které vám umožní pohled na plápolající oheň. Zároveň vám dobře poslouží v zimních měsících, kdy budete rádi místnost trochu více vytápět. Máte-li skromnější prostory, pak k romantice stejně dobře poslouží krby na biolíh. Není potřeba žádného komínu a místa nezaberou více než běžná polička, tedy pro menší zahradu naprosto ideální řešení.

Snad jste načerpali trochu inspirace a přejeme vám příjemné chvíle strávené na vaší zimní zahradě.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář