- Reklama -magazín

Zvětšete byt díky posuvným dveřím

Mohlo by Vás zajímat

Bydlíte v malém panelákovém bytě a věčně bojujete s nedostatkem volného místa? Chcete svůj příbytek o trochu zvětšit, ale nevíte jak na to? Řešením vašeho problému může být výměna klasických dveří za posuvné. Jde o rostoucí trend, k němuž se uchyluje řada domácností.

Klady a zápory posuvných dveří

Posuvné dveře mají několik předností. Pomohou vám jak opticky zvětšit prostor, tak získat více volného místa. Rovněž nábytek a další bytové vybavení lze umístit v jejich těsné blízkosti. To vám klasické dveře neumožňují, vyžadují totiž hodně manipulačního prostoru. K dalším výhodám posuvných dveří patří, že jsou bezbariérové. Ocení je tedy i osoby se sníženou pohyblivostí. K přednostem posuvných dveří lze zařadit rovněž to, že se jedná o zajímavý designový prvek oživující interiér. Nevýhodou je jejich nižší zvuková izolace oproti jiným druhům dveří.

Jaké posuvné dveře vybrat?

Existují dva základní typy posuvných dveří. Zatímco jedny umožňují posun po stěně, druhé se sunou do stavebního pouzdra. Oba typy si blíže představíme a seznámíme se s jejich specifiky. Avšak rozhodnete-li se pro jakoukékoliv dveře, důležité je vybrat kvalitu. Levné varianty posuvných dveří se vyznačují nízkou životností. Rychleji se opotřebí nebo může snadno dojít k jejich porouchání.

Posuvné dveře na stěnu

Jejich předností je snadná instalace. Skvěle se hodí do malých prostor, jakými jsou předsíň, WC či koupelna. Využít je však lze i v jiných místnostech. Nevýhodou je, že v jejich těsné blízkosti nelze umístit nábytek. Musíte totiž udržet odstup od kolejnic.

Posuvné dveře do pouzdra

Tento typ dveří se hodí zvláště do ložnice a obýváku. Oproti posuvným dveřím na stěnu je instalace dveří do pouzdra mnohem dražší a náročnější. Nevyhnete se totiž při ní stavebním úpravám. Posuvné dveře do pouzdra proto nacházejí uplatnění zvláště v novostavbách, kde jsou zakomponovány do stavebních plánů. Případně jsou vhodné do bytů a domů určených k rekonstrukci. Výhodou je, že oproti předchozímu typu lze umístit nábytek i v jejich těsné blízkosti.

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy