- Reklama -magazín

Domácí bioplynová stanice jako alternativa drahého plynu

Mohlo by Vás zajímat

Říká vám něco pojem bioplynka neboli domácí bioplynová stanice? Pokud ne, pak vám ale určitě něco říká pojem energetická krize. Hledáte-li způsob, jak alespoň částečně snížit svou spotřebu plynu z běžné distribuční sítě, pak možná právě pro vás bude tento článek to pravé páteční čtení.

K čemu bioplynka Freegas slouží

S domácí bioplynovou stanicí Freegas sice nevytopíte celý dům, ale rozhodně můžete s její pomocí pohodlně uvařit nebo dokonce využít i dalším účelům. Co k tomu budete potřebovat? Snad jen trochu slunného místa na zahradě a minimálně pět kilogramů organického odpadu týdně. Že to není problém? Pak se máte nad čím zamýšlet. Domácí bioplynka totiž z takového odpadu dokáže zcela přirozeným způsobem vyrobit bioplyn k dalšímu použití. Ten ve speciálním měkkém vaku vzniká díky přirozenému procesu tvorby bioplynu při rozkladu organické hmoty. K tomuto procesu běžně dochází v přírodě a takto vyprodukovaný plyn volně uniká do atmosféry. V případě stanice Freegas se pak tento plyn uvolňuje dovnitř vaku v němž rovněž probíhají procesy rozkladu a je zde uchováván do chvíle, než se odčerpá ke spotřebě nebo je jeho přebytek ventilem upuštěn do ovzduší.

Bioplynka a její využití

Na co vše lze plyn z domácí bioplynové stanice využít, abyste se dokázali rozhodnout, zda to bylo vhodné řešení i pro vás? Nejčastější využití pro takto vyrobený plyn je vaření, každý set Freegas proto automaticky obsahuje speciálně upravený vařič. Ale další využití na sebe nenechá dlouho čekat a budete tak moci zakoupit příslušenství, díky němuž se budete moci sprchovat. To bude mít podobu průtokového ohřívače. Nebo využít plánovanou variantu elektrocentrály na bioplynový pohon, ta bude ideální do míst, kde není elektrická přípojka.

Krmivo pro bioplynovou stanici

Většina domácností si postačí s běžným bio odpadem, který během týdne vyprodukuje, ale další možností je napojit na tuto domácí bioplynovou stanici i speciální toaletu. V takovém případě, ale nutné stanici napojit na odpad a není možné využívat obsah k hnojení zahrady. Zároveň ji lze krmit i hnojem od koní, krav, koz, prasat, tedy nabízí opravdu široké spektrum využití.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy