- Reklama -magazín

Jak vybrat ten správný obrubník

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Nová dlažba změní celkový vzhled okolí domu nebo zahrady. Je důležité vybrat vhodnou barvu, vzor i materiál. Po úspěšném výběru nejvhodnější dlažby ovšem nastává další otázka. Jaký obrubník zvolit k této dlažbě? Pokud se právě rozhodujete nebo plánujete zařízení nové dlažby v budoucnu, budou se vám hodit následující tipy.

obrubník

 

Kdy se vlastně obrubníky používají?

Ne vždy je nutné zakončovat dlažbu obrubníkem. V některých situacích je to ovšem velmi žádané až přímo nezbytné. Vhodné zakončení obrubníkem se hodí například kolem bazénů a pro oddělení cestiček v trávníku. Obrubník je dobré umístit na konec záhonů, kde jasně oddělí chodníček od plochy pro pěstování rostlin. Hodí se i jako klasické lemování příjezdových cest nebo pro ohraničení venkovního posezení. Naopak se nehodí k přírodním cestičkám vytvořeným z nášlapných kamenů, nebo v případě, že chcete vytvořit plynulý přechod bez ostré hranice.

Jaké druhy obrubníků existují?

Stejně jako je velké množství různých dlažeb, existuje i široká škála obrubníků.Vybrat můžete klasické betonové obrubníky, které se hodí jako lemování jednoduchých cestiček. Dají se snadno kombinovat a lehce se udržují. Další variantou jsou břidlicové lemy, které jsou složené z břidlicových desek, které jsou poskládané za sebou. Tento druh obrubníku vypadá velmi přírodně a působí přirozeně. V nabídce je i zahradní obrubník, který má různá ozdobná zakončení.

Vhodná kombinace

Zohledněte místo, kde je dlažba položená a okolí. Při výběru obrubníku se zaměřte na to, aby se hodil ke stylu dlažby. Pro dlážděné betonové dlažby se jednoznačné hodí betonové obrubníky. Naopak pro kamenné dlažby s využitím více přírodních materiálů se hodí břidlicové lemy. Pro místa, kde se hodí dekorativní obrubníky se dají využít různé ozdobné varianty s lemováním. Správná barevná kombinace je také důležitá. Obrubník by měl být ideálně ve stejné nebo podobné barvě jako je dlažba. Popřípadě je možné zvolit doplňující se odstíny.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy