- Reklama -magazín

Jímky a jejich využití

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Betonové jímky se stávají velice častým řešením u domů, ke kterým nedosahuje veřejná kanalizace. Bez nich by se otázka odpadních vod stala neřešitelnou situací. To ovšem není jediný způsob, jak se dají využít. Tento článek si klade za cíl představit čtenářům obě dvě varianty, jak se dá s jímkami nakládat, takže doufáme, že vám informace obsažené v následujících řádcích budou k užitku.

Jak se dají využít jímky?

  • řešení odpadních vod
  • shromažďování dešťové vody

První možnost využití jímek zřejmě nemusíme dlouze vysvětlovat. Žumpy slouží jako skladiště odpadních vod, které je pravidelně vyváženo do čističek. Jedná se o zřejmě nejjednodušší řešení (hned po veřejné kanalizaci), díky kterému se prakticky nemusíte o nic starat. Důležité je pouze sledovat hladinu jímky a podle toho následně usoudit, s jakou pravidelností je třeba její obsah vyvážet.

Šetřete peníze za pitnou vodu pomocí jímky

Betonové jímky se dají efektivně využít i jiným způsobem. Nádrže na dešťovou vodu zajistí, že náklady spojené s pitnou vodou vám klesnou až o 50 %. To se v dnešní dobře, kdy se voda stává nedostatkovým zbožím a po celé České republice jí v letním období není dostatek, skutečně vyplatí. Vodou z kohoutku jsme totiž většinou nuceni zalévat zahrádku nebo splachovat záchod, na což je pitné vody opravdu škoda. Betonová jímka vám tedy může pomoci.

V dnešní době jistě každý z vás uvítá možnosti, jak ušetřit peníze. Nutné výdaje pro život totiž neustále stoupají a právě proto si pak upíráme běžné radosti, bez kterých život prakticky nemá smysl. Pomocí betonových jímek se dokážeme alespoň části nákladů efektivně zbavit. Sice to vyžaduje určitou počáteční investici, ta se ale s postupem času zase vrátí zpět do vašich kapes. Následně už budete jen a jen šetřit. Není to skvělé? My si myslíme, že rozhodně ano!

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy