- Reklama -magazín

Kuchyňské spotřebiče – bez kterých se neobejdete?

Mohlo by Vás zajímat

Při vybavování domácnosti se často necháme zlákat novinkami ze světa spotřebičů a utratíme nemalé peníze za věci, které později sotva využijeme. Snažili jsme se tedy vytvořit seznam těch, bez kterých se naopak obejdete jen těžko a které vám významným způsobem mohou usnadnit život a zkrátit čas, který strávíte nad domácími pracemi. Začneme rozměrnějšími pomocníky a postupně se dostaneme až k těm menším a příručním.

Žádná kuchyň se dnes již neobejde bez ledničky s mrazničkou. Ti, kteří rádi nakupuji tzv. do zásoby možná ocení ještě jeden samostatný mrazák, protože ten, který je součástí lednice často pro početnější rodiny nestačí. U těchto spotřebičů je dobré pečlivě prohlédnou vnitřní dispozice, aby zde bylo dostatek místa právě pro ty potraviny, které nejčastěji kupujete. Pokud rádi chladíte nápoje, pak je dobré volit takovou lednici, která disponuje držáky na ně. Prostorné zásuvky na ovoce a zeleninu ocení také většina z nás. Dalším parametrem, na který se zaměřte je spotřeba energie. U mrazáku řešte obdobně. Vždy je lepší volit takový, který má zásuvky než ten s výklopnými dvířky. Zásuvka poskytne lepší přístup k mraženým potravinám v celé jeho hloubce. Dalším pomocníkem, dnes již neodmyslitelně patřícímu k vybavení kuchyně, je myčka na nádobí. Ověřit je třeba dostatečný počet funkcí, včetně oplachování a krátkých programů, dále hlučnost a také spotřebu. Bez trouby a varné desky by nebylokuchyńské velké spotřebiče žádné pořádné vaření možné. Kromě designu pohlížejte u desky zejména na dostatek plotýnek vhodných rozměrů. Často mají totiž jen malé ploténky a jednu větší, což nemusí každému vyhovovat. Pokud preferujete klasický plynový sporák, pak je výběr snazší. Trouba, dnes často kombinovaná s dalšími funkcemi je jedním ze spotřebičů, na kterém se nevyplatí šetřit. Pokud jste byli zvyklí neúspěšně bojovat s napečenou špínou, pak volte takovou, která má samočistící funkci. Funkce jako horký vzduch či pára jsou pak čistě na vašich preferencích s ohledem na váš styl vaření. Neměli byste opomenout odsávání par pomocí chytrého vynálezu jménem digestoř. Zde jsou hlavními hodnotícími parametry hlučnost, spotřeba, efektivita odsávání a druh filtrů. Při zařizování kuchyně je dobré se informovat o různých akcích na kuchyňské sety, můžete tak ušetřit značné peníze a dnes již mnoho obchodníků takové akce pravidelně nabízí.

Přes velké spotřebiče se dostáváme k jejich menším sourozencům, kteří s nimi ale mohou hravě soupeřit v praktičnosti. Nákup menších spotřebičů se až na rychlovarnou konvici obvykle řídí přísně tím, na co jsme zvyklí, rsp. co máme rádi. Milovníci kávy se neobejdou bez kvalitního kávovaru, někteří si zase nedovedou přestavit snídani bez křupavého toastu. U těchto pomocníků není třeba sledovat tolik parametrů, kromě spotřeby elektrické energie hleďte spíše na design (ať se k sobě spotřebiče trochu hodí a nevypadá to u vás v kuchyni jak v prodejně domácích spotřebičů). U rychlovarné konvice je praktická funkce volby teploty, protože různé nápoje by měly být zality různě teplou vodou. Kávovary jsou samostatnou kapitolou, které se budeme věnovat v některém z příštích článků. A toastovače vybírejte zejména dle počtu členů vaší domácnosti, pokud je vás doma víc, pak doporučujeme vybírat větší verzi, která zvládne až čtyři toasty naráz.

Jen nikdy nezapomínejte na to, že velikost vaší kuchyňské linky je omezená a příprava jídla potřebuje také nějaký prostor. Při vybavování kuchyně tedy mějte vždy na paměti skladnost přístrojů a také jejich reálnou využitelnost. Často se setkáme s kuchyní, která je doslova zaskládaná spotřebiči, na které jen sedá prach.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy