home Bydlení, Design, Interiér Poznejte kouzlo netradičního schodiště

Poznejte kouzlo netradičního schodiště

Nejsou schody jako schody. Existují různé konstrukční typy interiérových a exteriérových schodišť. Některé jsou běžné a mohou působit fádně, jiné nepostrádají nápaditost a na první pohled vás zaujmou svou atypičností i multifunkčností. Pokud bojujete s prostorem nebo jen chcete svůj domov ozvláštnit neobvyklým prvkem, využijte schody! Máme pro vás pár tipů na dekorační i nesmírně praktické schodiště, které vám návštěvy budou závidět.

 

Řešení do mezonetu a loftu

Obýváte vícepatrový byt neboli mezonet, který je příliš úzký? Nebo bydlíte v loftovém bytě, kde bojujete o každý metr? Skvělým řešením pro vás je multifunkční schodiště. Interiér zvětšíte třeba tak, že do schodiště zabudujete vestavěné kuchyňské spotřebiče. Úložný prostor ve schodech lze samozřejmě využít i jako šatní skříň, předsíňovou či obývákovou stěnu, knihovnu. Rovněž můžete do schodiště zabudovat vestavěnou televizi, věšák na jízdní kolo nebo spižírnu či úklidovou komoru. Majitelé domácích mazlíčků mohou ve schodišti vybudovat boudu pro psa nebo speciální hrací stěnu pro kočku. Prostor pod schody lze také přetvořit na pracovnu. Snadno sem umístíte psací stůl a další kancelářský nábytek a nástěnky. Pod schody můžete umístit i otoman. Záleží na vaší fantazii a dispozičních možnostech daného bytu.

 

Návrh pro estéty a romantiky

Jde vám spíše o zajímavý design a navození příjemné atmosféry než o praktičnost? V takovém případě si do schodiště zabudujte krb se zásobníkem na dřevo. Velmi efektně může vypadat nejen prostor ve schodišti, ale i zábradlí (např. ve tvaru stromu a větví). Elegantně působí také nebo akvárium zabudované pod schodištěm. Místo pod schody a stěnu podél schodiště lze použít i k vystavení obrazů a dalších uměleckých děl. Můžete si tak doma snadno vytvořit soukromou galerii. Lákavé je pokušení mít netradičně tvarované schody. V tomto případě však buďte opatrní. Bezpečnost je na prvním místě. Netypické schody mohou být pro chůzi nepohodlné i nebezpečné. Výběr tvaru schodů proto pečlivě prokonzultujte s architektem.

 

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář