home Bydlení, Design, Interiér Stavební veletrhy a zahradní výstavy přinášejí užitečnou inspiraci, kontakt s odborníky i příležitost k výhodným nákupům

Stavební veletrhy a zahradní výstavy přinášejí užitečnou inspiraci, kontakt s odborníky i příležitost k výhodným nákupům

Lidé, kteří chtějí vylepšit svoje bydlení, hodlají v dohledné době stavět nový dům, pořídit si byt, již několik měsíců předem čtou časopisy o bydlení, ptají se na různá doporučení od svých známých, sledují inspirativní pořady v televizi a chodí na stavební a zahradní výstavy. Zde získají inspiraci, celkový přehled, dozví se o novinkách na trhu, inovativních řešeních, získají pojem o cenách, nebo rovnou mohou využít výstavní slevy, které obvykle činí 10-20 %. osobní kontakt se zástupci firem je taktéž neocenitelným zrychlením procesu rozhodování či objednávky.

Obdobně všichni zahradní amatéři, kutilové či domácí zahradníci, od jara do podzimu zajdou na mnohé veletrhy a výstavy se zahradní tematikou, nakoupí květiny, ovocné keře a stromy, nářadí a vychytávky nebo ……

Navštívit můžeme akce regionální, jakou jsou například Moravská dřevostavba, Stavíme bydlíme, nebo Dům a zahrada, stavební výstavy v Pardubicích, HK, Jihlavě i i Uherském Hradišti, Stavotech Olomouc, Dům a zahrada Liberec, či Moderní dům a byt v Plzni.

A samozřejmě se lze vydat pro široký přehled i na celostátní události většího rozsahu jako jsou např. FOR ARCH, Stavební veletrhy Brno, FOR DESIGN, FLORA Olomouc.

Kde zjistit, jaké stavební veletrhy a zahradní výstavy se konají, kdy a kde budou?

V září se obvykle zájemci i stavební firmy, dodavatelé v oboru zahrada, ponoří do podzimní sezóny i prostřednictvím akcí jako jsou FOR ARCH, konají se Jiřinkové slavnosti, v říjnu pokračují podzimní etapou Flory Olomouc, stavební výstavou v Liberci, Plzni i Olomouci.

Podzimní sezóna v oblasti výstavnictví obvykle utichá v listopadu, aby se opět probudila na jaře v rozmezí ledna až března následující rok.

Jak ale zjistit, jaká výstava, veletrh nebo akce se v mém okolí koná? Nejpřirozenější volbou dnes je využití online vyhledávače, např. Google. Můžeme zadat třeba „stavební výstavy“ nebo „zahradní výstavy“, případně ještě specifikovat rok, protože jinak se mohou objevit i starší, již proběhlé akce, které ale ještě několik let mohou být ve výsledcích vyhledávání „nahoře“ a nás bude jejich procházení jen zdržovat.

Využít můžeme také specializované servery nabízející různé akce v dané lokalitě, obvykle ale nemají zaměření na téma stavba, bydlení a zahrada, takže opět můžeme získat „více“ než bychom chtěli.

Další přímou možností, již od roku 2015, je web Bydlení Raz Dva, kde najdete vždy aktuální kalendář výstav a veletrhů v České republice (pro každý rok včetně 2018, 2019), pokrývajících témata jako bydlení, rekonstrukce, stavba, terasy, pergoly, zahrada, zahradní práce, zahradní trhy, ale třeba i témata navazující, jako jsou babské rady, tv program na pořady o bydlení a zahradě, stavební slovník, vtipy o bydlení či zahradě a mnoho dalšího.

Zajímavou možností je získání vstupu zdarma, a to i na placené výstavy či veletrhy. Buď lze opět využít vyhledávače, lustrovat regionální noviny nebo časopisy na téma stavba, bydlení a zahrada, anebo navštívit facebook Bydleni12.cz nebo web Bydlení Raz Dva. Na mnohých stavebních veletrzích se také slosovávají vstupenky nebo hlasovací lístky o zajímavé ceny.

Pokud už se na nějakou akci z nabitého kalendáře výstav a veletrhů chceme vydat, a využít jejich potenciál na něco víc, než pouhou inspiraci nebo nákup drobností, mohou být užitečné informace na co a jak se před návštěvou akce připravit.

Na co se před stavebním veletrhem nebo zahradní výstavou připravit?

Zjistěte si o akci něco předem – pokuste se na internetu nebo z jiného informačního zdroje zjistit více o pořádané výstavě, abyste nebyli na místě překvapeni. Jedná se zejména o rozsah, velikost eventu (akce), doporučená místa k parkování, doporučené nebo zvýhodněné ubytování, otevírací doba nebo třeba seznam vystavovatelů. Když naleznete informační vlákno na internetu, ujistěte se, že čtete informace k aktuální (následující) akci, nikoliv k té již proběhlé. Starší zprávy zůstávají v archivu.

Ušetřete a získejte vstup zdarma – již několik týdnů před akcí je možné u nemálo výstav najít v časopisech pozvánky s volnou vstupenkou nebo poukázkou na slevu. I vystavovatelé někdy rozesílají obdobné volné pozvánky. Uschovejte si je a pokud její uplatnění vyžaduje předchozí webovou registraci, zaregistrujte se s předstihem. Na některé veletrhy o stavění a bydlení můžete najít také kupón na vstup na webových stránkách pořadatele, vystavovatelů nebo mediálních partnerů. V případě, že je požadována jednoduchá registrace, tato obvykle poslouží k monitoringu zájmu o jednotlivé obory nebo konkrétní vystavovatele. Ušetřit můžete desítky až stovky korun za osobu.

Další tipy, jako jsou Plán cesty, Ubytování v případě vícedenní akce s nabitým programem nebo větším rozsahem, zvládnutí Doprovodného programu, najdete v pokračování článku ZDE . Co vzít s sebou a proč je to vhodné, co to přinese? Je toho ještě celá řada – napadlo by vás toto vše?

 • Vizitky a kontakty
 • Konkrétní údaje o vašem projektu
 • Využití výstavních slev a akcí, také vouchery na volný nebo zlevněný vstup
 • Hotovost
 • Taška nebo zavazadlo na prospekty, vzorky nebo zakoupené věci
 • Fotoaparát, mobil, baterie, dostatek volného místa na paměťové kartě
 • Zjistit si předpověď počasí
 • Již z domova mapku, plánek, nastudování trasy a parkovacích možností, tak případně i plánek akce samotné (tyto téměř vždy pořídíte až na místě)

Kalendář výstavních akcí pro rok 2018, 2019 ..

Seznam výstav a veletrhů z oboru stavebnictví a zahrady pro rok 2018 najdete snadno, pokud do vyhledávače zadáte například „stavební výstavy 2018“, „zahradní veletrhy 2019“ apod.

Pokud se na veletrh sami nedostanete …

Koná se některá akce v termínu, kdy vám to nevyhovuje, nebo je od vás příliš daleko? Podívejte se na vybrané uplynulé výstavní akce navštívené s redakčním fotoaparátem a „perem“ webu Bydleni12.cz . Stačí hledat slovo „výstavy“ nebo „veletrh“.

Použité fotografie – redakce Bydlení Raz Dva, Flora Olomouc, výstaviště … – web Bydleni12.cz (Bydlení Raz Dva) je mediálním partnerem uvedených veletrhů a výstav, podobně jako přibližně 95% podobných akcí v ČR.

LivingHome on Facebook
 • 2
  Shares

Napsat komentář