- Reklama -magazín

Umíte vyčistit žaluzie?

Mohlo by Vás zajímat

Součástí mnoha domácností se staly různé formy stínící techniky, které nás chrání před oslňujícími slunečními paprsky a zabraňují přehřívání interiéru. Nejvíce se k zastínění využívají horizontální hliníkové žaluzie. Chcete-li, aby vám dlouho vydržely, je třeba se o ně správně starat a pravidelně je čistit. Jenže jak na to, když odstranit nečistoty z lamel se zdá téměř nemožné? Využít služeb profesionálů je příliš nákladné, co si tedy počít? Nezoufejte! Máme pro vás pár tipů, díky nimž pro vás bude údržba žaluzií hračka.

Použijte klasický vysavač nebo autovysavač

Jelikož ve většině místností dochází k zanášení žaluzií prachem, hodí se k jejich čištění vysavač. Pro šetrný a efektivní úklid je nezbytné použít vhodný nástavec. Skvělou volbou bývá třeba nástavec na čalouněný nábytek. Samozřejmě nezapomeňte nastavit vysavač na nízký výkon. Kromě klasického vysavače můžete vyzkoušet autovysavač, který se díky svým rozměrům pro vyčištění žaluzií více hodí.

V kuchyni vsaďte na parní čistič

Někdy si bohužel s vysavačem nevystačíte, bývá to zpravidla v kuchyni. Na žaluziích totiž ulpívá mastná špína, jejíž odstranění je značně náročné. I v tomto případě však existuje řešení a to v podobě parního čističe. Využití páry představuje snadný i ekologický způsob údržby žaluzií. Navíc vás pořízení parního čističe finančně nezruinuje. Nejlevnější pořídíte v řádu stokorun.

Na ruční čištění použijte vychytávky

Další možnost údržby žaluzií představuje klasické ruční čištění. Zapomeňte však na hadr, jehož použití je neefektivní a poměrně náročné. Špíny se totiž nezbavujete, ale spíše ji roztíráte po lamelách. Při mokrém stírání navíc vznikají z prachu nevzhledné a obtížně odstranitelné žmolky. Dalším problémem je riziko poškození křehkých lamel. Přesto lze žaluzie ručně vyčistit, jen k tomu raději použijte moderní vychytávky. Jedná se kupříkladu o speciální stěrku na suché i mokré čištění nebo kartáč používaný na sucho. Výhodou zmíněných pomůcek je skutečnost, že odstraní špínu hned z několika lamel současně. Z hlediska ceny se rovněž jedná o nejlevnější variantu.

 

 

 

 

____________________________________________________________________

Žaluzie – dokonalé stínění pro vaše okna.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy